SportTenis(VIDEO) Rubljov pobjednik Mastersa u Madridu

(VIDEO) Rubljov pobjednik Mastersa u Madridu

Andrej Rubljov pobjednik je ATP turnira tenisača iz serije Masters 1000 u Madridu.

Nakon gotovo tri sata igre u finalu svladao je Kanađanina Felixa Auger-Aliassimea s 4-6, 7-5, 7-5.

Za Rubljova je ovo 16. ATP naslov u karijeri, a drugi na turnirima iz serije Masters 1000, jedinog dosadašnjeg je osvojio također na zemljanoj podlozi lani u Monte Carlu. U 2024. mu je ovo drugi naslov, prvog je osvojio početkom godine u Hong Kongu.

S druge strane, 23-godišnji Auger-Aliassime, trenutačno 35. igrača svijeta kojemu je najbolji plasman u karijeri dosad šesta pozicija, ovo je bio prvi nastup u završnici nekog Masters 1000 turnira. Dosad je osvojio pet naslova, od toga četiri u 2022. godini.