SportNogomet(VIDEO) Roma slavila u derbiju protiv Napolija

(VIDEO) Roma slavila u derbiju protiv Napolija

U derbiju 17. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na Olimpicu pobijedila Napoli s 2-0 ostvarivši prvu pobjedu u posljednjih osam međusobnih susreta.

Roma je posljednji put pobijedila Napoli u studenom 2019. godine, a potom je pet puta izgubila, dok su dva susreta završila bez pobjednika.

Domaćin je poveo u 76. minuti golom Lorenza Pellegrinija koji je ušao u igru nekoliko minuta ranije. Deset minuta prije Rominog gola, gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Matteo Politano zbog udaranja protivnika. U 86. minuti Napoli je ostao bez još jednog igrača, isključen je napadač Victor Osimhen. S dva igrača više Roma je u petoj minuti nadoknade zabila i drugi gol, a strijelac je bio Romelu Lukaku.

Roma je ovom pobjedom preskočila Napoli i sada je šesta s 28 bodova, dok je Napoli stepenicu niže s bodom manje.

Na vrhu ljestvice je Inter koji je pobijedio Lecce s 2-0.

Milanski sastav sada ima četiri boda više od Juventusa, dok Milan na trećoj poziciji ima čak 11 bodova zaostatka.