SportNogomet(VIDEO) Real pobijedio u Njemačkoj, City u Danskoj

(VIDEO) Real pobijedio u Njemačkoj, City u Danskoj

Irfan Peljto je dijelio pravdu u utakmici RB Leipzig – Real Madrid, te tako postao prvi arbitar iz Bosne i Hercegovine koji je sudio meč nokaut faze UEFA Lige prvaka.

Najbolji bosanskohercegovački fudbalski sudija u utakmici karijere posao je odradio na veoma dobar način. Na aut linijama asistirali su mu sunarodnici Senad Ibrišimbegović i Davor Beljo, dok je ulogu četvrtog arbitra obnašao Miloš Gigović, takođe, iz Bosne i Hercegovine.

Real Madrid je u izuzetno zanimljivom duelu slavio na gostovanju u Njemačkoj (1:0). Gol odluke postigao je Brahim Diaz u 48. minuti.

U drugoj odigranoj utakmici osmine finala Manchester City pobijedio je Kopenhagen (3:1). Gosti su poveli pogotkom Kevin De Bruynea u 10. minutu. Ipak, 24 minuta kasnije Danci se vraćaju u meč. Za 1:1 pogodio je Magnus Mattsson. Međutim, u sudijskom vremenu prvog dijela igre Bernardo Silva se pobrinuo da favorizovani tim ponovo dođe do prednosti, pa se na odmor između dva poluvremena otišlo s vodstvom ”građana” – 2:1. Aktuelni prvak Evrope trijumf je potvrdio u drugom minutu sudijske nadoknade utakmice kada je loptu u gol domaćih poslao Phil Foden.

Parovi sutrašnjih prvih utakmica osmine finala su Lazio – Bayern i PSG – Real Sociedad. U ostalim duelima naknadno će se sastati: Porto – Arsenal, Napoli – Barcelona, Inter – Atletico Madrid, PSV – Borussia Dortmund.