SportNogomet(VIDEO) Real Madrid osvojio Superkup

(VIDEO) Real Madrid osvojio Superkup

Nogometaši Real Madrida pobjednici su španjolskog Superkupa nakon što su u finalu u Riyadhu pred 23.800 gledatelja na KSU stadionu pobijedili Barcelonu s 4-1.

Junak susreta bio je trostruki strijelac Vinicius Junior (7, 10, 39-11m), a za Real je zabio i Rodrygo (64). Pogodak za Barcelonu postigao je Robert Lewandowski u 33. minuti, a dodajmo kako je Barca od 71. igrala s igračem manje nakon što je isključen Ronald Araujo.

Luka Modrić je za Real zaigrao od 81. minute ušavši u igru umjesto Tonija Kroosa. Kapetan hrvatske reprezentacije tako je osvojio već 24. trofej u dresu “Kraljevskog kluba”, a rekorderi su Marcelo i Karim Benzema, koji su ih osvojili po 25.

Za Real je to 13. naslov pobjednika Superkupa, no Barca je i dalje rekorder s jednim trofejem više.

“Kraljevski klub” je fantastično otvorio utakmicu i već nakon 10 minut je vodio 2-0 golovima Viniciusa Juniora. No, prvu priliku imala su Katalonci. U petoj minuti u odličnoj poziciji našao se Sergi Roberto, ali nije najbolje reagirao. Dvije minute kasnije Real je poveo. Jude Bellingham je sjajnom loptom gurnuo Viniciusa Juniora samog na gol. Brazilac je zaobišao Inakija Penu i mirno zabio za 1-0. Dvije minute kasnije veliku priliku je imao i Rodrygo, a samo minut kasnije Vinicius je postigao i drugi gol.

Rodrygo je bio asistent, a Vinicius je na drugoj stativi zabio za 2-0. Dvije minute kasnije Barca je mogla smanjiti, no udarac Ferrana Torresa je pogodi prečku. Katalonci su uspjeli smanjiti u 33. minuti fantastičnim udarcem Roberta Lewandowskog s ruba kaznenog prostora.

Alejandro Balde je ubacio s lijeve strane, Ferland Mendy je očistio, ali točno do poljskog napadača koji je iz prve opalio i pogodio. No, radost katalonskih navijača kratko je trajala. Četiri minute kasnije Ronald Araujo je povukao Viniciusa skrivivši kazneni udarac. Sjajni Brazilac je sam izveo kazneni udarac zabivši svoj treći gol na utakmici.

Na 4-1 je u 64. minuti povisio Rodrygo, a kada je Barca u 71. minuti ostala s igračem manje nakon isključenja Ronalda Arauja bilo je jasno kako je pitanje pobjednika razriješeno.