SportNogomet(VIDEO) Real Madrid izborio finale Superkupa

(VIDEO) Real Madrid izborio finale Superkupa

Nogometaši Real Madrida izborili su plasman u finale španjolskog Superkupa nakon što su u saudijskom Riyadhu nakon produžetka pobijedili gradskog suparnika Atletico sa 5-3.

Bila je to sjajna utakmica s osam golova, nizom obrata i prilika na obje strane. Atletico je poveo, no Real je okrenuo rezultat s dva gola. Atletico je potom zabio dva gola za novu prednost, da bi “Kraljevski klub” izjednačio gurnuvši susret u produžetak. Pitanje pobjednika na koncu je razriješeno u produžetku s nova dva gola “Los Blancosa”.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić igrao je za Real do 67. minute upisavši asistenciju kod prvog gola, dok Ivo Grbić nije nastupio za Atletico. Realovim ulaskom u finale, Modrić je došao u priliku osvojiti već 24. trofej u dresu “Kraljevskog kluba”. Rekorderi su Marcelo i Karim Benzema, koji su ih osvojili po 25.

Atletico je poveo već u sedmoj minuti golom Maria Hermosa nakon ubačaja Antoinea Griezmanna iz kornera. Real je izjednačio u 20. minuti, također iz kornera. Ubacio je Luka Modrić, a Antonio Rudiger glavom zabio za 1-1.” Kraljevski klub” je nakon pola sasta igre okrenuo rezultat lijepim golom Ferlanda Mendyja, no u samoj završnici prvog dijela sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora izjednačio je Antoine Griezmann.

Bio je to 174. pogodak francuskog napadača u Atleticovom dresu čime je postao najbolji strijelac u povijesti kluba. Do ove utakmice dijelo je rekord s Luisom Aragonesom.

Prvu priliku u nastavku imao je Atletico u 54. minuti. Pucao je Samuel Lino, ali pored gola. Trinaest minuta kasnije Carlo Ancelotti je zamijenio Modrića, a umjesto kapetana hrvatske vrste u igru je ušao Toni Kroos.

Modrić je s terena ispraćen s ovacijama, dok je Kroos dočekan sa zvižducima tribina koje nisu zaboravile njegov komentar o prelasku mladog 21-godišnjeg Gabria Veige iz Celte u Al-Ahli. – Sramota, na kraju, to je odluka za novac, a protiv nogometa, rekao je njemački veznjak koji je odbio unosnu ponudu iz Saudijske Arabije. Za “nagradu” svaki njegov dodir lopte popraćen je zvižducima.

U 79. momčad Diega Simeonea je stigla do nove prednosti. Kepa je loše reagirao, izašao je mekano, nije uspio “očistiti” loptu koja se nekako od Rudigera odbila u mrežu. No, radost Atletica kratko je trajala. Samo pet minuta kasnije u gužvi u kaznenom prostoru najbolje se snašao Dani Carvajal pogodivši za 3-3. Zanimljivo, sva tri gola za Real zabili su braniči. U sudačkoj nadoknadi Brahim Diaz je mogao donijeti pobjedu Realu, ali je njegov udarac okrznuo lijevu stativu.

Real je do nove prednosti stigao u 116. minuti. Carvajal je ubacio, a Stefan Savić pokušao “očistiti” loptu iz peterca, no pogodio je vlastitu mrežu. Samo minutu kasnije Atletico je mogao izjednačiti, ali je Griezmann pucao pored gola.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješene su u sudačkoj nadoknadi kada je Brahim Diaz pogodio u praznu mrežu nakon što je Oblak kod prekida otišao pred Realov gol.

Real će u finalu igrati protiv pobjednika večerašnjeg ogleda između Barcelone i Osasune. Finale je 14. siječnja.