SportNogomet(VIDEO) Posušje uvjerljivo slavilo u susretu s Igmanom

(VIDEO) Posušje uvjerljivo slavilo u susretu s Igmanom

Nogometaši Posušja ostvarili su pobjedu od 4:1 protiv momčadi Igmana iz Konjica u susretu 16. kola Premijer lige BiH, koji je odigran na Mokrom Docu.

U 8. minuti Nikola Mandić je dobio upotrebljivu loptu i pucao, Ćeman brani, ali lopta se odbija od Brkovića i odlazi u mrežu gola gostiju. Bojo je u 11. minuti pucao s 20 metara, lopta je otišla preko gola domaćina. Samo minutu kasnije velika prilika za domaće. Mandić je opet izašao sam pred Ćemana i uputio udarac, ali vratar gostujuće momčadi brani glavom.

Već u 15. minuti bilo je 2:0 za domaće. Kamenar je ubacio iz kuta, Marić glavom loptu prebacio na drugu vratnicu gdje je usamljen bio Gabrijel Boban koji je s dva metra pogodio praznu mrežu.

U 21. minuti Eric je pokušao s 20 metara, ali lopta je otišla visoko preko gola Igmana. Šest minuta kasnije Boban je sjajno pokušao s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla malo preko gola. U 32. minuti Brković je ubacio, a Boban je iz teške situacije pucao glavom pored gola.

Dvije minute kasnije Boban sjajno dodaje za Begića koji je pokušao uposliti Mandića, ali Ćeman dobro prati i kupi loptu. U 45. minuti Bešlić je lijepo povukao loptu i odigrao dupli pas s Mandićem i nakon toga pucao, ali sigurno je to obranio gostujući vratar.

U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela nakon ubačaja iz kuta pogodio je Luka Lučić i s rezultatom 3:0 se otišlo na odmor. Na otvaranju drugog dijela Boban je pokušao ubaciti loptu u kazneni prostor gostiju, ali Oremuš je očistio loptu. U 50. minuti Marić je pokušao glavom nakon ubačaj Brkovića, ali lopta ide pored gola Igmana. Četiri minute kasnije Brković je pokušao s 20 metara, ali Sipović je blokirao njegov udarac.

U 60. minuti Bodul je uputio ubačaj, loša reakcija vratara domaće momčadi, no Lučić je uspio izbaciti loptu. Opasan napad domaćih u 71. minuti, no na vrijeme je istrčao vratar gostiju i ispucao loptu ispred Jenjića.

Dvije minute kasnije Pavković je lijepo proigrao Erica koji puca preko gola gostiju. U 75. minuti Rozić je ubacio za Begića, ali njegov udarac je prošao malo uz lijevu vratnicu. U 80. minuti gosti su uspjeli doći do pogotka kada je nakon lijepog prodora i ubačaja Oremuša pogodio Mersudin Ahmetović kojemu je ovo bio prvi pogodak u sezoni. Sedam minuta kasnije Denković je poslao loptu prema Ahmetoviću, ali sve je dobro ispratio vratar Posušja i pokupio je loptu.

U 93. minuti za konačnih 4:1 pogodio je Vinko Rozić.