SportSkijanje(VIDEO) Pobjeda Haugana u Saalbachu, ovacije za Fellera

(VIDEO) Pobjeda Haugana u Saalbachu, ovacije za Fellera

Norveški skijaš Timon Haugan u Saalbachu je stigao do prve pobjede u karijeri u Svjetskom kupu. Slavio je u slalomu ispred Manuela Fellera, koji je ranije osigurao Mali kristalni globus u ovoj disciplini. Samuel Kolega utrku je završio na 18. mjestu.

Norvežanin je na završnom slalomu sezone stigao do prve pobjede u Svjetskom kupu. U drugoj vožnji obranio je prednost iz prvog “laufa” i na kraju slavio sa 40 stotinki ispred domaćeg miljenika Fellera koji je zaradio ovacije gledatelja.

Treće mjesto pripalo je Nijemcu Linusu Strasseru koji je za Hauganom zaostao 55 stotinki.

Samuel Kolega je utrku završio na pretposljednjem, 18. mjestu zaostavši 3.15 sekundi za pobjednikom.

Feller je na kraju osvojio Mali kristalni globus u slalomu sa 715 bodova, 189 više od drugoplasiranog Strassera, a treći slalomaš svijeta je Haugan koji je skupio 450 bodova.

Kolega je u poretku slaloma zauzeo 20. poziciju sa 134 boda, Istok Rodeš je 26. s 85 bodova, a Filip Zubčić 28. sa 64 boda.

Mali kristalni globus u slalomu već ranije je osigurao Austrijanac Manuel Feller.