SportNogomet(VIDEO) Partizan izbacio Spartu iz Praga

(VIDEO) Partizan izbacio Spartu iz Praga

Fudbaleri Partizana su u revanš utakmici šesnaestine finala UEFA Lige konferencije na stadionu u Humskoj u Beogradu savladali ekipu Sparte iz Praga rezultatom 2:1 i plasirali se među 16 najboljih.

Nakon prve utakmice u kojoj je Partizan u gostima slavio sa minimalnih 1:0, crno-bijeli su večeras u Beogradu ponovo pobijedili Spartu.

Strijelac oba gola Partizana je bio Ricardo Gomes u 7. i 24. minuti, dok je gol za goste postigao Adam Hlozek u 85. minuti.

Siniša Saničanin je odigrao cijeli meč, a Partizan je od 66. minute igrao sa igračem manje nakon što je Ricardo Gomes zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.