SportNogomet(VIDEO) Odlična utakmica u Napulju, na kraju remi Napolija i Milana

(VIDEO) Odlična utakmica u Napulju, na kraju remi Napolija i Milana

U derbiju 10. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli i Milan su odigrali 2-2, nakon što su gosti vodili 2-0 na poluvremenu.

Bila je to odlična utakmica u kojoj je prvi dio pripao Rossonerima, a nastavak susreta aktualnom prvaku.

Gosti su već u drugoj minuti imali priliku, no udarac Oliviera Girouda je bio blokiran. U 22. minuti Francuz je ipak zabio. Christian Pulišić je ubacio, a Giroud glavom pogodio za 1-0. Devet minuta kasnije francuski napadač je ponovo glavom tresao mrežu. Ovoga puta asistirao je Davide Calabrija. U 41. minuti je moglo biti i 3-0, no Tijjani Reijnders nije bio precizan.

Napoli je uspio smanjiti u 50. minuti golom Mattea Politana, a na 2-2 je postavio Giacomo Raspadori sjajnim golom iz slobodnog udarca u 64. minuti.

Domaćin je u 89. minuti ostao s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog isključen Brazilac Natan. Milan je igrača više mogao iskoristiti dvije minute kasnije, no Davide Calabrija je iz sjajne prilike pucao glavom pored gola. U posljednjim sekundama susreta odličnu priliku je imao i Khviča Kvaratskhelija, ali je vratar Milana bio koncentriran.

Remi u Napulju najviše je obradovao Inter koji je na San Siru pobijedio Romu s 1-0 vrativši se na vrh ljestvice.

U prvom nedjeljnom susretu Cagliari je na svom stadionu svladao Frosinone s 4-3 nakon što su “otočani” gubili s 0-3.

U ponedjeljak kolo zatvaraju Empoli i Atalanta, te Lazio i Fiorentina.

Na ljestvici vodi Inter s 25 bodova, Juventus je drugi s 23 boda, treći Milan ima 22, Napoli je na 18, a Fiorentina ima 17 bodova.