SportSkijanje(VIDEO) Odermatt savršenom vožnjom do zlatne medalje u spustu

(VIDEO) Odermatt savršenom vožnjom do zlatne medalje u spustu

Švicarac Marco Odermatt osvojio je u nedjelju zlatnu medalju u spustu na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Courchevelu.

Odermatt je bio najbrži u spustu s vremenom 1:47.05, ispred Norvežanina Aleksandera Aamodta Kildea koji je osvojio srebrnu medalju sa 48 sporijim vremenom (1:47.53) i Kanađanina Camerona Aleksandera koji je uzeo broncu sa 89 stotinki zaostatka za pobjednikom (1:47.94).

Za 26-godišnjeg Odermatta ovo je prva medalja sa Svjetskog prvenstva. Prošle je godine osvojio zlato na Olimpijskim igrama u veleslalomu. Kildeu je ovo druga srebrna medalja s ovog prvenstva, jednu je osvojio u superveleslalomu prije dva dana.

Kanađanin Alexander je iznenađujuće zauzeo treće mjesto donijevši svojoj zemlji novu medalju nakon zlata u superveleslalomu kojeg je prije dva dana osvojio James Crawford, danas peti.

– Bila je to savršena vožnja za mene, možda jedna od najboljih u mojoj karijeri. Bila je ovo dobra borba između mene i njega (Kilde), ali samo je jedan pobjednik, on zaslužuje zlatnu medalju, ali danas je on završila kod mene, rekao je nakon trijumfa zlatni Švicarac Odermatt.