SportSkijanje(VIDEO) Novi sjajan rezultat Elvedine Muzaferije

(VIDEO) Novi sjajan rezultat Elvedine Muzaferije

Organizatori super G utrke u norveškom Kvitfjelu nisu danas imali sreće, a gusta magla je nekoliko puta prekinula natjecanje.

Naša najbolja skijašica je danas imala najbolji startni broj u karijeri 23, a utrku je završila na 13. mjestu. Osvojila je 20 bodova koji su joj donijeli plasman među 25 skijašica i u drugoj brzoj disciplini i nastup na završici Svjetskog kupa u Austriji u spustu i supervelelslaomu.

Od pobjednice Federice Brignone je Elvedina imala 1.79 sekundi lošije vrijeme. Druga je bila Lara Gut-Behrami, a treća Ester Ledecka.

Veliki je ovo uspjeh za bh. skijanje, a Muzaferija je pokazala da pripada samom vrhu svjetskog skijanja.

Elvedina će u Saalbachu nastupiti 22.3. u super G utrci, a dan kasnije je na rasporedu spust.