SportNogomet(VIDEO) Nogometaši Tuzla Cityja nadigrali Širokobriježane

(VIDEO) Nogometaši Tuzla Cityja nadigrali Širokobriježane

Fudbaleri Tuzla Cityja u zaostaloj utakmici 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Tušanj pobijedili su Široki Brijeg rezultatom 2:0.

Susret je svojevremeno odgođen zbog viroze u redovima Širokog Brijega, a danas je odigrana po hladnom vremenu i terenu sa tankim snježnim pokrivačem na pojedinim mjestima.

Prva prilika viđena je u 16. minuti kada su akciju kreirali Riad Kobiljar i Đorđe Pantelić, ali je lopta prohujala pored gola gostiju. U 32. minuti u idealnoj prilici bio je Mirzad Mehanović nakon duplog pasa sa Pantelićem, ali je njegov šut završio van okvira gola. Gosti su u prvom dijelu prijetili preko Marijana Ćavara i Luke Mamića, ali bez opasnosti po gol domaćih.

U 49. minuti domaći su poveli autogolom Daniela Lukića koji je centaršut Mirze Delimeđca nespretno skrenuo u sopstveni gol. Nakon gola nije viđeno mnogo prilika, uglavnom se igra odvijala između dva šesneasterca.

Široki Brijeg je zaprijetio preko Filipa Matića i Marka Capana, ali njihovi pokušaji nisu donijeli izjednačenje.

Utakmica je zaključena u 87. minuti kada Irfan Hadžić pogađa za konačnih 2:0 i drugu vezanu pobjedu Tuzla Cityja.

Nakon ove utakmice Široki Brijeg na tabeli zauzima 6. mjesto sa 22 osvojena boda, a Tuzla City je na 10. mjestu sa 16 osvojenih bodova i ima bod više od pretposljednjeg Igmana iz Konjica i osam bodova više od posljednje plasirane Zvijezde 09.