SportNogomet(VIDEO) Nizozemska slavila protiv Senegala

(VIDEO) Nizozemska slavila protiv Senegala

Fudbalska reprezentacija Nizozemske ostvarila je pobjedu protiv Senegala rezultatom 2:0 u prvom kolu grupe “A“ Svjetskog prvenstva koje se igra i Kataru.

U dosta izjednačenoj i veoma čvrstoj utakmici na stadionu Al Thumama u Dohi obje selekcije su imale nekoliko dobrih prilika da dođu do pobjede, a jednu su iskoristili Nizozemci.

U nekoliko navrata Nizozemci su zaprijetili preko Virgila van Dijka i Stevena Beghuisa, koji su bili neprecizni. Odličnu šansu za Senegal u 64. minuti imao je Boulaye Dia koji sjajno šutirao iskosa s desne strane, a Andries Noppert veoma dobro odbranio. Nizozemski golman morao je reagovati i desetak minuta kasnije kada je uspio zaustaviti snažan udarac Idrisse Gueyea.

Ipak, Nizozemska u završnici uspijeva doći do vodstva. Sedam minuta prije kraja Cody Gakpo je sjajno reagovao na centaršut Frenkiea de Jonga i udarcem glavom pogodio senegalsku mrežu. Konačan rezultat postavio je Davy Klassen u devetoj minuti sudijske nadoknade.

U prvom duelu grupe “A“ sinoć je Ekvador rezultatom 2:0 savladao domaćina Katar.