SportOstali sportovi(VIDEO) Vaterpolisti Hrvatske osvojili zlato na SP u Dohi

(VIDEO) Vaterpolisti Hrvatske osvojili zlato na SP u Dohi

Vaterpolisti Hrvatske novi su svjetski prvaci. U finalu Svjetskog prvenstva u Dohi nakon izviđenja peteraca pobijedili su Italiju sa 15:13.

U regularnom dijelu utakmica je završila rezultatom 11:11.

Hrvatima je ovo nakon 2007. i 2017. godine treći naslov svjetskih prvaka i 17. medalja na velikim takmičenjima, od kojih čak osam sa svjetskih prvenstava.

Hrvati su u četvrtfinalu u posljednjim minutama savladali Srbiju, u polufinalu su nakon izvođenja peteraca pobijedili iznenađenje turnira, Francusku.

Najefikasniji vaterpolisti Hrvatske, koja je osvojila srebro na ovogodišnjem domaćem evropskom prvenstvu, u finalu su bili Konstantin Harkov sa četiri i Jerko Marinić Kragić sa tri gola.

Bronzanu medalju osvojila je Španija koja je u malom finalu savladala Francusku 14:10.