SportNogomet(VIDEO) Nezaustavljivi Džeko zabio osmi gol u sezoni

(VIDEO) Nezaustavljivi Džeko zabio osmi gol u sezoni

Edin Džeko (37) nastavio je sa fenomenalnim igrama u dresu turskog Fenerbahcea i zabio osmi gol u sezoni.

Fener je u meču osmog kola turske Superlige pobijedio u gostima Kasimpasu sa 2:0 i stigao do 16. uzastopne pobjede u svim takmičenjima.

Džeko je počeo utakmicu u startnoj postavi Fenerbahcea sa kapitenskom trakom i već u šestoj minuti pogodio za prednost tima iz Istanbula.

Kapitenu BiH je to bio šesti ligaški gol ove sezone i trenutno je drugi strijelac lige.

Pobjedu Fenera ovjerio je Tadić golom iz penala u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Penal je izborio Edin Džeko.

Džeko, koji ima i šest asistencija u tekućoj sezoni, igrao je do 74. minute za Fener.

Ekipa Fenera je lider u Turskoj sa maksimalna 24 boda te ima dva boda više od Galate.

Kasimpasa, za koju je do 81. minute igrao Haris Hajradinović (29), se nalazi na osmoj poziciji sa 12 bodova.