SportNogomet(VIDEO) Nantes izbacio Monaco i ušao u finale Kupa

(VIDEO) Nantes izbacio Monaco i ušao u finale Kupa

Nogometaši Nantesa nakon 22 godine ponovno će zaigrati u finalu francuskog Kupa, oni su u polufinalu na svom terenu boljim izvođenjem 11-eraca svladali Monaco. Nakon 90 minuta bilo je 2-2, da bi u raspucavanju Nantes bio uspješniji sa 4-2.

Gosti iz Monaca poveli su golom Marišpana (12), no nespretnom reakcijom Sidibe (21-ag) je autogolom poravnao na 1-1. U drugom poluvremenu Motoussamy (74) je doveo Nantes u prednost, no gotovo odmah nakon što se krenulo s centra Boadu (76) je zabio za 2-2.

Kako se rezultat više nije mijenjao do isteka 90. minute o pobjedniku su odlučivali 11-erci prilikom izvođenja kojih dva igrača Monaca nisu bila uspješna dok su sva četiri igrača Nantesa bili sigurni.

Nantes će tako igrati u finalu 8. svibnja na Stade de Franceu protiv Nice koja je u utorak sa 2-0 svladala četvrtoligaša Versailles.

I Nantes i Nice su po tri puta dosada osvajali Kup, Nantes posljednji put 2000. kada je i posljednji put igrao u finalu, a Nice 1997., što je i tom klubu bio posljednji nastup u finalu do ovog.