SportNogomet(VIDEO) Manchester City lagano osvojio naslov svjetskog prvaka

(VIDEO) Manchester City lagano osvojio naslov svjetskog prvaka

Manchester City je u Džedi osvojio svoju prvu titulu svjetskog klupskog prvaka protiv Fluminesea čime je nastavio niz evropskih klubova na krovu svijeta koji traje od 2013. godine.

Engleski prvak odmah je stavio do znanja da želi titulu i da će silovito krenuti po nju. Prije isteka prvih 60 sekundi utakmice semafor je već pokazivao 1:0. Strijelac je bio Julian Alvarez u 40. sekundi meča.

Drugi gol je stigao u 27. minuti autogolom Nina nakon centaršuta Phila Fodena.

Do trećeg pogotka Englezi su stigli u 72. minuti. Mateo Kovačić obavio je sjajan posao i izborio se loptu na 20 metara pa uposlio Alvareza na lijevoj strani, a ovaj niskom loptom na drugu stativu pronalazi Fodena koji pogađa iz blizine.

Alvarez je u 88. minuti postigao i svoj drugi gol čime je uz asistenciju zaradio i titulu igrača utakmice.

Cityju je ovo prva titula svjetskog klupskog prvaka.

Real Madrid je i dalje neprikosnoven s pet naslova, a ovom se titulom Engleska na listi zemalja osvajača izjednačila s Brazilom s četiri pehara za klubove iz tih zemalja.