SportNogomet(VIDEO) Liverpool u dramatičnom finalu osvojio Liga kup

(VIDEO) Liverpool u dramatičnom finalu osvojio Liga kup

Nogometaši Liverpoola pobjednici su engleskog Liga kupa nakon što su u finalu na stadionu Wembley nakon produžetaka pobijedili Chelsea sa 1-0.

Pitanje pobjednika razriješio je Virgil van Dijk golom u 119. minuti. Bio je to njegov drugi gol na utakmici, međutim onaj iz 60. minute je poništen zbog zaleđa. Nakon asistencija VAR-a u 32. minuti je poništen i gol Chelsea.

“Redsi” su do rekordnog desetog naslova pobjednika Liga kupa stigli bitno oslabljeni neigranjem Alissona Beckera, Mohameda Salaha, Darwina Nuneza, Trenta Alexandera-Arnolda, Joela Matipa, Dioga Jote, Thiaga Alcantare, Curtisa Jonesa i Dominika Szoboszlaija.

Na drugoj strani nije bilo Benoita Badiashilea, Carneyja Chukwuemeke, Marca Cucurelle, Wesleyja Fofane, Reecea Jamesa i Thiaga Silve.

Za Liverpool je ovo deseti naslov pobjednika Liga kupa u 14. finalu, dok je londonski sastav upisao peti poraz u desetom finalu.

U 90 minuta možda nije bilo golova, ali sigurno nije bilo dosadno. Prvu priliku imao je Liverpool u 14. minuti, pucao je Luis Diaz, ali je Đorđe Petrović bio spreman. “Bluesi” su uzvratili šest minuta kasnije, no Caoimhin Kelleher je sjajno obranio udarac Colea Palmera.

U 32. minuti momčad Jurgena Kloppa je spasio VAR. Raheem Sterling je zabio, ali je asistent Nicolas Jackson bio u zaleđu. Najbliže golu u prvom poluvremenu Liverpool je bio u 40. minuti, kada je Chelsea spasio okvir gola. Pucao je Cody Gakpo, ali je pogodio stativu.

U nastavku je prva zaprijetila momčad iz Londona. Jackson je u 52. minuti povukao po lijevom krilu uposlivši Enza Fernandeza u šesnaestercu. Argentinac je petom loše pucao po golu, premda je imao dvojicu suigrača koji su čekali povratnu loptu.

Mreža se zatresla u 60. minuti. Andrew Roberston je ubacio iz slobodnog udarca, a Virgil van Dijk lijepo pogodio glavom za 1-0. No, radost igrača i navijača Liverpoola je kratko trajala, jer je pogodak poništen nakon pregleda snimke zbog zaleđa.

U 76. minuti okvir gola su tresli i igrači Chelsea. Conor Gallagher je primio loptu u kaznenom prostoru i odmah pucao, ali je pogodio lijevu stativu.

Pet minuta prije kraja susreta Chelsea je imao veliku priliku. Palmer je proigrao Gallaghera koji je bio u situaciji jedan na jedan s golmanom, no Kelleher je pravovremenom reakcijom spasio svoj gol. U sudačkoj nadoknadi vidjeli smo još dvije sjajne prilike “Bluesa”, međutim Kelleher je obranio udarce Palmera i Nkunkua u nastavku akcije.

U produžetku nije bilo previše uzbuđenja sve do 119. minute kada je Van Dijk pogodio glavom nakon ubačaja Konstantinosa Tsimikasa iz kornera.

Ovo je prvi trofej Liverpoola ove sezone, a u “lovu” je na još tri. “Redsi” vode u Premier ligi sa 60 bodova ispred Manchester Cityja sa 59 i Arsenala sa 58 bodova. Uskoro ih očekuje osmina finala FA kupa protiv Southamptona, te osmina finala Europske lige protiv Sparte Prag.