SportKošarka(VIDEO) Zvezda ‘pomela’ Partizan i osvojila ABA ligu

(VIDEO) Zvezda ‘pomela’ Partizan i osvojila ABA ligu

Još jedan spektakl priredili su košarkaši Partizana i Crvene zvezde. U trećoj utakmici finala play-offa ABA lige Crveni- bijeli su slavili rezultatom 76:82.

U uzbudljivoj atmosferi Beogradske arene duel dvije najbolje ekipe na Balkanu pratilo je 19.670 gledalaca.

Gosti su bolje otvorili meč, te su nakon prvih deset minuta igre imali prednost 18-20. Slična igra nastavila se i u drugoj dionici, a na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 38:42.

Partizan je nešto malo bolje otvorio drugo poluvrijeme, pa su na početku treće dionice došli do prvog vodstva u utakmici. Ipak Zvezda je igrala nešto mirnije i sporijim napadima dolazila do efikasnije realizacije.

Došli su Crveno-bijeli i do maksimalne prednosti od plus deset već u trećoj minuti posljednje četvrtine. Partizan se dosta mučio da postigne poene koje će meč odvesti u rezultatsku neizvjesnost. Na 15 sekundi do kraja meča Partizan je prišao na minus dva, ali košarkaši Zvezde su ostali smireni i lagano priveli meč kraju.

Najefikasniji u redovima Partizana bili su Aleksa Avramović sa 17 i Danilo Anđušić sa 13 poena.

Do nove titule prvaka ABA lige Zvezdu su predvodili Luka Mitrović i Rokas Giedraitissa 12 poena i osam skokova, dok je na svom kontu Yago do Santos imao 11 poena.

Ovo je sedma titula ABA lige za Crvenu zvezdu i izjednačili su se po broju titula sa gradskim rivalom Partizanom.