SportNogomet(VIDEO) Južna Koreja izborila četvrtfinale Azijskog prvenstva

(VIDEO) Južna Koreja izborila četvrtfinale Azijskog prvenstva

Nogometna reprezentacija Južne Koreje izborila je plasman u četvrtfinale Azijskog prvenstva koje se održava u Kataru nakon što je u susretu osmine finala pobijedila Saudijsku Arabiju s 4-2 boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što je susret završio 1-1.

Bio je to i okršaj dvojice uglednih europskih stručnjaka, Saudijce vodi Talijan Roberto Mancini, a Koreju Nijemac Jurgen Klinsmann.

U prvom poluvremenu bez golova Saudijska Arabija je dva puta pogađala okvir gola. Na otvaranju drugog dijela Saudijci su ipak poveli, u 46. minuti pogodak je zabio Abdullaha Radifa. Kada se već činilo kako će Saudijci prvi put nakon 2007. izboriti četvrtfinale, Cho Gue-Sung je u devetoj minuti nadoknade gurnuo susret u produžetak.

U dodatnih pola sata nije bilo golova, pa je pitanje pobjednika razriješeno izvođenjem jedanaesteraca. Junak je postao korejski vratar Hyeon-Woo Jo koji je obranio udarce Samija al Nejeia i Abdulrahman Ghareeb u drugoj i trećoj seriji, dok su na korejskoj strani svi bili precizni. Korejsku vrstu u četvrtfinalu očekuje Australija.