SportSkijanje(VIDEO) Izvrsna Ljutić četvrta, Hector slavila ispred Shiffrin

(VIDEO) Izvrsna Ljutić četvrta, Hector slavila ispred Shiffrin

Hrvatska skijašica Zrinka Ljutić osvojila je izvrsno četvrto mjesto u veleslalomu u slovačkoj Jasni, zadržavši tako poziciju iz prve vožnje. Pobijedila je Šveđanka Sara Hector.

Ljutić je uspjela spojiti dvije odlične vožnje te nakon četvrtog mjesta u prvom ‘laufu’ zadržala istu poziciju i na kraju. Slavila je Šveđanka Sara Hector za kojom je Ljutić zaostala 4.33 sekunde.

Veleslalom je obilježio težak pad domaće predstavnice Petre Vlhove u prvoj vožnji nakon kojega su sve skijašice vozile mnogo opreznije i stizale u cilj s neuobičajeno velikim zaostacima.

Drugo mjesto osvojila je Amerikanka Mikaela Shiffrin zaostavši za pobjednicom 1.52 sekunde, a treće mjesto pripalo je Novozelanđanki Alice Robinson (+2.71).

U poretku veleslalomašica Zrinka Ljutić je s novih 50 bodova skočila tri mjesta i sada je osma sa 177 bodova.

Švicarka Lara Gut-Behrami, koja je u današnjoj utrci bila šesta, s 485 bodova preuzela je vodeću poziciju od Talijanke Federice Brignone (460) koja je danas odustala u prvoj vožnji. Na trećem je mjestu Shiffrin s 429 bodova.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa Shiffrin je vodeća sa 1109 bodova ispred nesretne Vlhove (802), čija težina ozljede još nije poznata. Treća je Gut-Behrami sa 789 bodova.

Ljutić je u ukupnom redoslijedu 16. (258 bodova), a Leona Popović 28. (163).

U lov na nove bodove u Svjetskom kupu skijašice će sutra kada je u Jasni na rasporedu slalom (9.30/12.15).