SportSkijanje(VIDEO) Gut-Behrami osvojila Mali i Veliki globus

(VIDEO) Gut-Behrami osvojila Mali i Veliki globus

Švicarska skijašica Lara Gut-Behrami osvojila je Mali kristalni globus u veleslalomu, dok je pobjeda u ovoj disciplini na završnici u Saalbachu pripala Talijanki Federici Brignone. Zrinka Ljutić zauzela je 16. mjesto.

Uvjerljivu pobjedu u posljednjoj veleslalomskoj utrci odnijela je sjajna Talijanka Federica Brignone koja je slavila sa velikih 1.36 sekundi prednosti pred Novozelanđankom Alice Robinson. Treće mjesto osvojila je Norvežanka Thea Louise Stjernesund (+1.67).

Jedina hrvatska predstavnica Zrinka Ljutić nakon sedmog mjesta u prvoj vožnji na kraju je bila 16. zaostavši za Brignone 4.07 sekundi.

Gut-Behrami osigurala Veliki kristalni globus

Švicarska skijašica Lara Gut-Behrami je uoči Saalbacha imala velikih 95 bodova prednosti u poretku veleslalomašica ispred Brignone. U Saalbachu je zauzela 10. mjesto, no i to joj je bilo dovoljno za osvajanje Malog globusa, a ujedno je osigurala i Veliki kristalni globus za ukupnu pobjedu u Svjetskom kupu, drugi put u karijeri.

Sljedeći vikend u Saalbachu se voze samo dvije utrke, a Gut-Behrami u ukupnom poretku Svjetskog kupa ima nedostižnih 208 bodova više od drugoplasirane Brignone.

Mali globus u veleslalomu Gut-Behrami je osvojila sa 771 bodom ispred Brignone (705) i Šveđanke Sare Hector (583). Zrinka Ljutić deseta je s 239 bodova.

U ukupnom poretku Gut-Behrami ima 1680 bodova. Brignone je druga sa 1472, a treća je Amerikanka Mikaela Shiffrin s 1409 bodova. Ljutić je 13. sa 560 bodova, a Leona Popović 47. sa 183 boda.