SportNogomet(VIDEO) Genoa nakon devet godina pobijedila Romu

(VIDEO) Genoa nakon devet godina pobijedila Romu

U posljednjem susretu 6. kola talijanskog nogometnog prvenstva Genoa je pobijedila Romu sa 4-1 ostvarivši prvu pobjedu u posljednjih 18 međusobnih susreta.

Posljednju pobjedu Genoa je protiv Rome ostvarila u svibnju 2014. godine (1-0), a potom je Roma u idućih 17 susreta upisala 13 pobjeda, dok su četiri susreta završila bez pobjednika.

Velika serija “Giallorossa” je stala sjajnom predstavom momčadi koju vodi Alberto Gilardino.

Domaćin je poveo već u petoj minuti golom Alberta Gudmundssona, izjednačio je Bryan Cristante u 22. minuti, no Mateo Retegui je u posljednjoj minuti prvog dijela vratio domaći sastav u prednost. U drugom dijelu Genoa je zabila još dva gola, a strijelci su bili Morten Thorsby (74) i Junior Messias (81).

Za Genou je u početnom sastavu zaigrao bivši hrvatski reprezentativac Milan Badelj, međutim zbog ozljede je napustio teren u 11. minuti. Umjesto njega je u igru ušao Thorsby, koji se kasnije upisao među strijelce.

Genoa je ovom pobjedom skočila sa 16. na 11. mjesto, dok je Roma pala za jednu poziciju i sada drži 16. mjesto s pet bodova, tek dva više od zone ispadanja.

U ranije odigranim susretima Frosinone i Fiorentina su odigrali 1-1, dok je susret Monze i Bologne završio bez golova.