SportOstali sportovi(VIDEO) Forfangu lutrija s vjetrom

(VIDEO) Forfangu lutrija s vjetrom

Norvežanin Johann Andre Forfang pobjednik je natjecanja za Svjetski kup u skijaškim skokovima održanog u Willingenu u subotu.

U natjecanju koje su obilježili nepredvidivi udari vjetra Forfang je imao najviše sreće kako u prvoj tako i u drugoj seriji te slavio sa 252.7 bodova, odnosno skokovima od 144,0 i 155,5 metara, čime je postavio novi rekord skakaonice.

Čak 31 bod manje osvojio je drugoplasirani Japanac Ryoyu Kobayashi, koji je nakon prve serije bio 15. sa skokom od 128 metara, ali je u drugoj seriji popravio plasman za 13. mjesta doletjevši na 148 metara. Treće je mjesto zauzeo Norvežanin Kristoffer Eriksen Sundal sa 219.9 bodova (138 i 150 m).

Vodeći nakon prve serije, Finac Antti Aalto u drugoj seriji nije uspio ponoviti odličan skok te je na kraju pao na 14. mjesto.

Vodeći u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa Austrijanac Stefan Kraft nije imao sreće s vjetrom u prvoj seriji, skočio je 122 metra te je završio na 39. mjestu ostavši bez druge serije i bodova.

Ipak, Kraft je i dalje uvjerljivo prvi u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa sa 1089 bodova, drugi Nijemac Andreas Wellinger ima 851, a treći Kobayashi 816.

U nedjelju će se u Willingenu održati još jedno natjecanje.