SportSkijanje(VIDEO) Elvedina Muzaferija zauzela 47. mjesto, dominirale Švicarkinje

(VIDEO) Elvedina Muzaferija zauzela 47. mjesto, dominirale Švicarkinje

U drugoj utrci spusta Audi FIS Ski World Cupa slavile su skijašice iz švicarske Jasmine Flury, koja je kroz cilj prošla s vremenom 1.43.47, dok je Joana Haelen bila druga sa zaostatkom +0.22 stotinke.

Trećeplasirana u današnjoj utrci u francuskom Val ‘dlsereu bila je Austrijanka Cornelia Huetter.

Naša Elvedina Muzaferija startala je s brojem 33 i utrku završila na predposljednjem 47. mjestu sa zasotatkom od 4.64 sekunde u odnosu na prvoplasiranu Flury.

“Ne mogu biti zadovoljna, jer znam da mogu bolje. Nažalost rezultat je dobrim dijelom takav i zbog tehničkih problema s pripremom skija za ovu trku. Staza je teška i jako duga. Sutra nas očekuje Super-G, nadam se i bolji plasman”, poručila je Muzaferija.