SportNogomet(VIDEO) Edin Džeko predvodio Fenerbahce do nove pobjede

(VIDEO) Edin Džeko predvodio Fenerbahce do nove pobjede

Fenerbahce je u 14. kolu turske Superlige savladao Sivasspor sa 4:1.

Fenerbahce je poveo u 17. minuti. Tadić je sa strane ubacio za Szymańskog koji u padu pogađa za 1:0.

U 42. minuti bilo je 2:0. Kahveci je postigao sjajan gol iskosa sa 20 metara za konačan rezultat prvog dijela.

Gosti dobro otvaraju drugo poluvrijeme i u 50. minuti preko Manaja dolaze do gola i 2:1.

Ipak, Fener nije dozvolio iznenađenje i na scenu je stupio Edin Džeko.

Prvo je u 68. minuti šutirao, a defanzivac Sivasspora blokirao loptu koja je završila u golu. Prvo je Džeki upisan pogodak, ali vrlo brzo su svi gol upisali kao autogol Okumusa.

U 75. minuti Džeko postiže svoj 13. gol ove sezone. Tadić je ubacio, a Dijamant iz poluvoleja trese mrežu Sivasspora.

Edinu Džeki je ovo bio 11. ligaški gol i stigao je Icardija iz Galate na vrhu liste strijelaca.

Za meč je ocijenjen sa 7.8.

Fenerbahce se s ovom pobjedom ponovo izjednačio na vrhu tabele sa Galatom. Oba kluba imaju po 37 bodova iz 14 utakmica.

U narednom kolu Fenerbahce gostuje Besiktasu. Meč se igra u subotu u 17:00 sati.