Nekategorisano(VIDEO) Edin Džeko postigao dva gola i odveo Fenerbahce u osminu finala

(VIDEO) Edin Džeko postigao dva gola i odveo Fenerbahce u osminu finala

Fenerbahce je u meču šestog kola grupe H Konf. lige deklasirao slovačku Trnavu sa 4:0, a Edin Džeko (37) zabio je dva gola.

Momčad Fenera se ovim trijumfom plasirala u 1/8 finala Konf. lige, a Džeko je sa kapitenskom trakom igrao do 70. minute.

Tim iz Istanbula je poveo u 36. minuti golom Kadioglua.

Fener je u 48. minuti stigao do novog gola, a strijelac je bio Tadić sa bijele tačke.

Džeko je u 60. minuti povećao prednost Fenera na 3:0, da bi minutu kasnije postigao novi gol za svoju ekipu i postavio konačan rezultat.

Kapiten BiH je ove sezone zabio ukupno 16 golova. U turskoj Superligi je pogađao 12 puta, dok je postigao četiri gola u Konf. ligi.

U drugoj utakmici ove grupe Ludogorets je savladao Nordsjaelland sa 1:0.

Fener je zauzeo prvo mjesto sa 12 bodova i prošao u osminu finala Konf. lige, drugi Ludogorets ima isti broj bodova i zbog slabijeg međusobnog duela ide u 1/16 finala Konf. lige.

Treći Nordsjaelland sa 10 i zadnja Trnava sa bodom su okončali nastup u Europi.