SportRukomet(VIDEO) Danska i Francuska u finalu Europskog rukometnog prvenstva

(VIDEO) Danska i Francuska u finalu Europskog rukometnog prvenstva

U finalu Europskog rukometnog prvenstva u nedjelju sastat će se Danska i Francuska.

Francuska je u dramatičnom prvom polufinalu nakon produžetaka svlada Švedsku 34:30 (17:11, 27:27).

U drugom polufinalu Danska je bila bolja od domaćina turnira Njemačke 29:26 (12:14).

Bit će to repriza finala s posljednjeg Svjetskog prvenstva, kad su Danci osvojili treći uzastopni naslov svjetskih prvaka, te repriza finala olimpijskog turnira 2021. u Tokiju, gdje su do zlata došli Francuzi.

Francuzi su u sva tri dosadašnja finala na europskim prvenstvima izašli kao pobjednici, a za svoj posljednji europski naslov su svladali baš Dance 2014. pred njihovim navijačima u Herningu.

Danci će tražiti put prema trećem europskom zlatu, prvom nakon 2012.