SportKošarka(VIDEO) Brunson predvodio Knickse do pobjede, Oklahoma zaustavila Jazz

(VIDEO) Brunson predvodio Knickse do pobjede, Oklahoma zaustavila Jazz

Američki košarkaš Jalen Brunson postigao je 20 od svojih 41 poena u posljednjoj četvrtini na utakmici protiv Washington Wizardsa i odveo New York Knickse do tijesne pobjede od 113:109 u Madison Square Gardenu.

Brunson, koji je dan prije vratio nakon dvije utakmice odsutnosti zbog ozljede i postigao 30 poena, ovaj put je dodao osam skokova i osam asistencija u pobjedi u domaćem dvorištu. Julius Randle je dodao 21 poen za New York, a Donte DiVincenzo i OG Anunoby su svaki postigli po 19 poena i pomogli Knicksima da nadmaše čak 17 izgubljenih lopti.

U Torontu su gosti iz Chicaga slavili pobjedu od 116:110, nakon što su Nikola Vučević i DeMar DeRozan svaki postigli po 24 poena za Bullse. Vučević je dodao 14 skokova i sedam asistencija, dok je Colby White s 23 poena pridonio gostujućoj pobjedi. Scottie Barnes bio je najbolji strijelac Toronta s 31 poenom.

Pobjedu je također ostvarila vodeća ekipa zapada, Minnesota Timberwolves, koja je kod kuće svladala Memphis Grizzliese s 118:103. U Minneapolisu su Vukovi relativno lako svladali Grizzliese. Anthony Edwards je postigao 26 od svojih ukupno 28 poena u drugom poluvremenu, a Rudy Gobert je doprinjeo pobjedi s 17 poena, deset skokova i šest asistencija.

Kod gostiju, koji su na devetoj utakmici koristili osmu kombinaciju početne postave, 36 poena je postigao Jaren Jackson mlađi, a Luke Kennard dodao 18 poena.

Pobjedu je također ostvarila Oklahoma. Druga najbolja ekipa zapadne konferencije pobijedila je u gostima protiv Utah Jazz s 134:129 i prekinula pobjednički niz Jazzera koji je trajao šest utakmica. Shai Gilgeous-Alexander je postigao 31 poen, a Jalen Williams 11 od svojih ukupno 27 poena u posljednjoj četvrtini.

U Sacramentu su domaći Kraljevi poklekli pred Indiana Pacersima s 121:126, a prvi strijelac Pacersa bio je Bennedict Mathurin s 25 poena. Obje ekipe su na sedmom mjestu u svojim dijelovima lige.