SportNogomet(VIDEO) Borac bolji od Željezničara u derbiju, Tuzla City upisala još jednu...

(VIDEO) Borac bolji od Željezničara u derbiju, Tuzla City upisala još jednu ubjedljivu pobjedu

U derbiju 6.kola nogometne Premijer lige BiH, nogometaši Borca su u Novom Gradu porazili Željezničar 2:1.

Već do poluvremena su domaći imali prednost od 2:0 nakon autogola Vege i pogotka Vojnovića. Sve što su gosti uspjeli je ublažiti poraz gollm Štilića s bijele točke.

Borac je ubilježio treći trijumf u Premijer ligi, a Plavima su nanijeli drugi poraz.

U petak će Željezničar ugostiti Sarajevo u najvećem bh. derbiju, dok će Borac u 7.kolu igrati protiv Leotar u gostima.

Fudbaleri Tuzla Cityja u 6. kolu Premijer lige BiH ostvarili su ubjedljivu pobjedu rezultatom 4:1 (4:0) nad trebinjskim Leotarom na Gradskom stadionu u Srebreniku.

Od prvih trenutaka utakmice bilo je jasno kako tim Dragana Jovića želi da što prije dođe do prednosti i ovjere pobjede.

Coulibaly je u 3. minuti donio prednost, a do odlaska na odmor pogađali su Kuzmanović u 21., Mišić u 32. i Nargalić u 39. minuti utakmice.

U prvom dijelu Leotar je u 10. minuti imao najbolju priliku preko Todorovića, ali je doro intervenisao golman Brajlović.

U drugom dijelu domaći sastav je imao više od igre, ali su gledaoci u Srebreniku na gol čekali do 90. minute. Naime, Prvan je postigao počasni gol za Trebinjce i konačan rezultat.

Inače, gosti su u 81. minuti imali još jednu odličnu priliku. Golman Brajlović je odbranio pokušaj loba Mahira Karića.

Novom ubjedljivom pobjedom Tuzla City je osvojio deseti bod u sezoni te se svrstao u red vodećih ekipa dok je Leotar ostao na četiri osvojena boda.

U posljednjem subotnjem duelu Sloga i Široki Brijeg su odigrali 1:1.

Odgođen je meč Velež – Zrinjski, a danas od 17:30 sati igraju Posušje – Igman.