SportDržavni Tim(VIDEO) BiH poražena i od Gruzije

(VIDEO) BiH poražena i od Gruzije

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je i od Gruzije, čime je bez osvojenog boda završila nastup na Evropskom prvenstvu koje se održava u Njemačkoj.

Nakon poraza od Švedske (20:29) i Nizozemske (20:36) u trećem kolu grupe “E“ bh. reprezentacija u Manheimu je izgubila od Gruzijaca rezultatom 19:22 (9:9).

Bh. rukometaši su sjajno otvorili utakmicu i već nakon desetak minuta igre imali prednost 5:2. Predvođeni dobrom odbranom, odličnim Harunom Hodžićem na golu i Markom Panićem u napadu u 18. minuti su došli do šest golova razlike (8:2). No, tada je uslijedio novi neobjašnjiv pad u igri izabranik Irfana Smajlagića, koji su dozvolili Gruziji da se do odlaska na odmor potpuno vrati u igru i izjednači na 9:9.

I drugo poluvrijeme mnogo bolje otvara BiH i serijom 3:0 ponovo dolazi do solidne prednosti (12:9) u 35. minuti. No, ni to nije bila prednost koju su bh. rukometaši uspjeli sačuvati, jer je već u 40. minuti ponovo neriješeno (13:13). Minutu kasnije Gruzijci dolaze i do prvog vodstva na utakmici – 14:13. Potom se igralo gol za gol sve do 51. minute kada Gruzijci po prvi put vode dva razlike (18:16).

Gruzija je za razliku od BiH znala sačuvati prednost i na kraju sasvim zasluženo slavila sa 22:19 te stigla do prve pobjede na evropskim prvenstvima u debitantskom nastupu. S druge strane bh. rukometaši ni nakon trećeg učešća na Evropskom prvenstvu nemaju niti jednu pobjedu.