SportNogomet(VIDEO) Arsenal u 97. do pobjede kod Lutona

(VIDEO) Arsenal u 97. do pobjede kod Lutona

Napeta i ispunjena preokretima bila je utakmica 15. kola engleske Premier lige u kojoj su nogometaši Arsenala u gostima svladali Luton 4-3 golom u 97. minuti.

Junak Arsenala bio je Declan Rice koji je na samom isteku sudačke nadoknade, u 97. minuti, postigao pogodak za pobjedu 4-3 svoje momčadi te se Arsenal dodatno odmaknuo na ljestvici od pratnje. Uz utakmicu više od suparnika Arsenal sada ima pet bodova više od Liverpoola te šest više od Manchester Cityja.

Arsenal je poveo u 20. minuti nakon što je Saka baš sve pripremio strijelcu Martinelliju. No, samo pet minuta poslije već je bilo 1-1, a Osho je nakon kornera glavom pogodio gostujuću mrežu. Do nove prednosti Arsenal je došao na samom kraju prvog dijela kada je Gabriel Jesus lakoćom, iz blizine i nečuvan, pogodio za 2-1.

Početkom drugog dijela sve se okrenulo na stranu domaćina koji je na brzinu postigao dva pogotka. U 49. minuti, opet nakon kornera, Adebayo je izjednačio na 2-2, a u 57. je bilo 3-2 za domaći sastav nakon gola Barkleyja.

Havertz je nakon točno sat vremena igre izjednačio na 3-3. Uslijedili su napadi Arsenala u valovima sve do kraja, a gosti su očekivana tri boda uzeli tek u 97. minuti golom Ricea.