SportNogomet(VIDEO) Arsenal izjednačio u 101. minuti pa svladao City na penale!

(VIDEO) Arsenal izjednačio u 101. minuti pa svladao City na penale!

Nogometaši Arsenala pobjednici su FA Community Shielda nakon što su na Wembleyju pobijedili Manchester City boljim izvođenjem jedanaesteraca sa 4-1.

Susret je završio 1-1, a “Topnici” su izbjegli poraz izjednačivši u 11. minuti nadoknade.

Za “Građane” je zabio Cole Palmer u 77. minuti, a Arsenal je spasio Leonardo Trossard pogodivši u 101. minuti susreta. Pitanje pobjednika je potom razriješeno udarcima s bijele točke, a presudili su promašaji Kevina De Bruynea i Rodrija.

Za City je do 64. minute igrao hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić, dok je Joško Gvardiol utakmicu pratio s tribina stadiona Wembley nakon što je jučer potpisao za engleskog prvaka.

Bio je to 17. osvojeni Community Shield za londonski sastav, a rekorder je i dalje Manchester United sa 21 naslovom.

Community Shield ili Super kup je ogled pobjednika Premier lige i pobjednika FA kupa. Kako je City prošle sezone osvojio oba natjecanja, igrao je protiv Arsenala, drugoplasiranog iz prvenstva.

Community Shield se smatra “podizanjem zavjese” i prva je natjecateljska utakmica svake sezone u elitnom razredu engleskog nogometa. Prvenstvo starta idućeg vikenda, City otvara sezonu u petak gostovanjem kod Burnleyja, dok će Arsenal u subotu ugostiti Nottingham Forest.

Momčad Pepa Guardiole će se već 16. kolovoza boriti za novi trofej, u Pireju će igrati europski Superkup protiv pobjednika Europske lige španjolske Seville.

“Građanima” ove sezone predstoji i borba u engleskom prvenstvu, FA i Liga kupu, Ligi prvaka, te Svjetskom klupskom prvenstvu.

Hrvatski veznjak Mateo Kovačić počeo je susret od prve minute, dok je Joško Gvardiol utakmicu pratio s tribina stadiona Wembley nakon što je jučer potpisao.

– Joškovo fizičko stanje je stvarno dobro. Za njega smo dali puno novca, ali on ima 21 godinu. Ne gledamo samo na ovu sezonu, već i na budućnost, poručio je Pep Guardiola.

Kod Arsenala su sva tri ljetna pojačanja bila u sastavu, Kai Havertz, Jurrien Timber i Declan Rice.

City je tijekom priprema odigrao samo tri utakmice nakon kasnijeg završetka prošle sezone. Pobijedio je Yokohamu (5-3) i Bayern (2-1), a potom je izgubio od Atletico Madrida (1-2).

S druge strane Arsenal je pripreme počeo remijem (1-1) protiv Nurnberga, potom je porazio MLS All-Stars 5-0, a zatim izgubio od Manchester Uniteda (0-2). Uslijedila je pobjeda nad Barcelonom, te trijumf protiv Monaco na jedanaesterce.