SportNogomet(VIDEO) Argentina upisala i treću pobjedu

(VIDEO) Argentina upisala i treću pobjedu

Argentina, aktualni svjetski prvak, ostvarila je treću pobjedu u trećem kolu južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026., pobijedivši u Buenos Airesu Paragvaj sa 1-0.

Odlučujući pogodak postigao je Nicolas Otamendi u trećoj minuti utakmice, dok je Lionel Messi, koji je ušao u drugom poluvremenu, dvaput pogodio stativu.

Brazil je kod kuće odigrao 1-1 s Venezuelom.

Seleçao je poveo u 50. minuti nakon prekida kada je suparničku mrežu zatresao Gabriel Magalhaes. Eduard Bello izjednačio je sjajnim udarcem iz voleja na kraju utakmice (85) čime su Brazilci izgubili prve bodove u južnoameričkim kvalifikacijama za SP 2026.

Darwin Nunez zabio je u sudačkoj nadoknadi i donio Urugvaju remi 2-2 protiv Kolumbije na gostovanju u Barranquilli nakon što su domaćini prokockali nekoliko dobrih prilika nakon vodstva od 2-1. Kolumbija je povela pogotkom Jamesa Rodrigueza u 35. minuti, Urugvaj je izjednačio u 47. minuti, a strijelac je bio Matheus Olivera. Kolumbija je opet povela pet minuta poslije golom Mateusa Urbe.

Kendry Paez za povijest

Ekvador je uzeo prva tri boda u ovim kvalifikacijama gostujućom pobjedom 2-1 protiv Bolivije. Golove za Ekvador zabili su Kendry Paez (45) i Rodriguez (90+6) na asistenciju Moisesa Caiceda, a jedini pogodak za Boliviju postigao je Rodrigo Ramallo.

Paez je tako sa 16 godina postao najmlađi igrač u povijesti južnoameričkih kvalifikacija koji je zabio gol u pobjedi. Igrač ekvadorskog kluba Independiente del Valle postigao je pogodak sa 16 godina i 6 mjeseci.

Čile pobijedio Peru 2-0 pogotkom Diega Valdesa (74) i Marcosa Lopeza (90+1, autogol).