Bosna gazi ka Premijer ligi: NK Bosna – NK Novi Travnik 2:0

861

KRAJ – Potpuno zasluženo i uz apsolutnu dominaciju NK Bosna Visoko je savladala NK Novi Travnik 2:0. Pored dva gola, Visočani su imali odlične prilike – prečka i stativa …

nk-bosna-5-11

NK Bosna zasigurno ostaje na vrhu tabele sa nova tri boda.

80’ – Egzibicija igrača Bosne na kraju – Čehajić skaricama za malo pored gola, opet Hrvat po desnoj strani, Idriz Džafić šutira, ali gosti blokiraju.

Desetak minuta pred kraj utakmice igra na terenu se smirila – visočka Bosna zadovoljna rezultatom, a igrači iz Novog Travnika nemoćni.

71’ – Hrvat probija po desnoj strani i centrira, a Vedad Džafić šutira glavom pored gola.

Zvijezda – Velež i dalje igra neriješeno,
Jedinstvo – Rudar 2:1 i
Bratstvo – Radnički 1:3

67’ – Treća izmjena u visočkoj Bosni – Izlazi Čiva, a ulazi Čomaga.

66’ – Sjajan šut Mujezinovića sa vrha šesnaesterca i pogađa stativu.

62’ – Cana šutira iz velike udaljenosti i lopta ide pravo u golmana.

60’ – Druga izmjena kod Bosne – izašao Čabaravdić, a ušao Vedad Džafić.

51’ – Prvu opomenu i žuti karton dobio je Čehajić.

50’ – GOOOOL! Korner sa lijeve strane, Cana odlično centrira, a Idriz Džafić glavom pogađa za 2:0.

Na početku drugog poluvremena prva izmjena kod NK Bosne – izlazi Kovač, ulati Čehajić.

Počelo je drugo poluvrijeme utakmice na stadionu koja se igra u okviru 14. kola Prve lige Federacije između NK Bosne i NK Novog Travnika.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA – Na kraju prvog poluvremena primjetna je potpuna dominacija visočke Bosne i zasluženo vodstvo od 20. minute.

40’ – Šansa za NK Bosnu – Kovač šutira glavom, ali gosti izbijaju sa gol linije.

I pored vodstva visočke Bosne, osjetna je i potpuna dominacija na terenu.

30’ – Čabaravdić je upravo imao priliku za najljepši gol sezone. Volej lijevom nogom iskosa sa lijeve strane pogađa prečku. Prelijepa prilika.

Prije trideset minuta počele su i ostale tri utakmice koje se igraju u okviru 14. kola Prve lige Federacije. U 28. minuti Radnički je poveo u Gračanici – Salihović je s penala pogodio za 1:0. A Burnić je pogodio u 20. minuti za vodstvo Jedinstva protiv Rudara. Zvijezda – Velež trenutno jedina igra neriješeno.

25’ – Čabaravdić šutira, ali jako slab šut sa 20-ak metara, dobra prilika, ali slab šut.

20’ – GOOOOL! Cana ubacuje, Čabaravdić kratko za Mujezinovića koji sjajnim šutem pogađa gornji lijevi ugao gola. 1:0 od dvadesete minute utakmice.

18’ – Jalova incijative visočke Bosne, nemamo pravih prilika, ni većih promjena, a nakvašen teren otežava igru igračima.

6’ – Ponovna prilika za Čabaravdića koji sa ivice šesnaesterca šutira i ova prilika ide preko gola.

5’ – Prilika za Hrelju, centrira Džafić glavom preko gola.

nk-bosna-demoni-zahvalaPrije početka utakmice mala svečanost povodom zahvale navijačima – uprava NK Bosne, na čelu sa Nerminom Kadrićem i igrači na čelu sa kapitenom Amarom Čabaravdićem. Demoni, navijači koji su dvanaesti, vjerni igrač NK Bosne dobil su zahvalu uprave i igrača za veliku podršku ove sezone, za fer i korektno navijanje.

U okviru 14. kola Prve lige Federacije BiH danas se igraju četiri utakmice i sve četiri počinju u 13:30.

Visočka Bosna na stadionu u Lukama dočekuje Novi Travnik, Zvijezda u Gradačcu će odmjeriti snage sa Veležom, Jedinstvo će u Bihaću dočekati kakanjski Rudar, a u Gračanici igraju Bratstvo i Radnički.

U nedjelju se igraju preostale četiri utakmice – sastaju se Sloga i Čapljina, Travnik i Budućnost, Bosna Sema i Goražde i GOŠK igra sa Orašjem.

Visočka Bosna je prva na tabeli sa 26 bodova i da bi tu i ostala trebala bi pobijediti Travnik koji se četvrti na tabeli sa 24 boda. Sigurno je da će ova utakmica biti puna pritisaka i napetosti, ali je i sigurno da su Visočani do sada pokazali svoju jačinu i formu, tako da se nadaju još jednoj pobjedi.

Za NK Bosnu Visoko igraju: Bekan, Hrvat, Ćubara, Cana, Mujezinović, Kovač, Čabaravdić, Čulov, Hrelja, Čiva, Džafića, a za Novi Travnik: Hajrić, Buljubašić, Silajdžija, Heco, Vujica, Džaja, Seferović, Terzić, Miličević, Jukić, Mehić.