SportRukometU neizvjesnoj završnici RK Bosna Centrotrans pobijedila RK Igman rezultatom 28:27

Analiza utakmice: Nakon izuzetno uzbudljivih i neizvjesnih 60 minuta igrači Bosne, pored zaista dobre igre gostiju sa Ilidže, uspjeli su da upišu još jednu, četvrtu ovosezonsku pobjedu u okviru 10. kola rukometne Premijer lige BiH.

No i pored ove pobjede stručni štab Bosne imat će itekako mnogo posla u narednoj sedmici, kako bi zakrpili sve rupe u igri ekipe, koje su večeras bile evidentne.

Ovog puta nećemo analizirati kompletnu utakmicu kao i inače, prema periodima, budući da je neizvjesnost cijelim tokom utakmice bila velika i da se igralo prema sistemu gol za gol, ali ćemo reći da su igrači Bosne napravili veliki broj grešaka u odbrani i napadu, što ih je dovelo do neizvjesne završnice. Ipak, mudrost visočkog rukometnog stručnjaka, Zdenka Antovića, bila je dovoljna da ovu mladu ekipu odvede do još jedne pobjede na domaćem terenu.

Heroji ove utakmice svakako će biti, zanimljivo, jedan od najmlađih igrača Buljina i najstariji igrač ekipe, tačnije golman, Hadžić, koji su u ključnim trenucima, na samom kraju utakmice, fenomenalno odigrali svoje role. Podsjećamo, na asistenciju Burića, 50 sekundi prije kraja, Buljina je uspio pogoditi veoma važan gol za prednost, a zatim na drugoj strani terena Hadžić, svega pet sekundi prije kraja, brani stopostotnu šansu igrača Igmana i time vodi svoju ekipu do pobjede.

Ipak, pored ovih herojstava slaba igra kompletne ekipe treba biti opomena za nastavak sezone, u kojoj će se ovi mladi igrači morati više potruditi.

Pojedinačno u redovima Bosne najbolji su bili Balta sa 7, Imamagić sa 6, te Bečak i Burić sa po 4 postignuta gola, a na drugoj stranu veoma dobro su odigrali golman Lilić i Zahirović.

Narednog vikenda, u okviru 11. kola Premijer lige BiH za rukometaše Visočani će, u derbiju kola, gostovati kod rukometaša Čelika iz Zenice, te će ovo biti prilika za okršaj dva visočka trenera, Antovića i Skopljaka, ukoliko se priča iz rukometnih krugova o Skopljakovom napuštanju klupe Čelika ne obistini u međuvremenu.

Ovim podacima ćemo i završiti večerašnji prenos utakmice RK Bosna Centrotrans – RK Čelik, ali i kompletno sportsko popodne u Visoko, u okviru kojeg su na domaćem terenu igrali prvo nogometaši, koji su nesretno izgubili u završnici rezultatom 0:1 od Goška, a zatim košarkaši, koji su izgubili rezultatom 75:104 od ekipe KK “Mostar”, te na kraju rukometaši, o čijoj pobjedi ste čitali u prethodnoj analizi.

Sa vama su tokom cijelog popodneva bili vaši reporteri Dario Božić i Enes Hodžić, te se mi nadamo da ste uživali u svim prenosima na vašem portalu Visoko.co.ba. Ostanite i u narednim danima sa nama, te saznajte šta su nakon ovih poraza i pobjeda izjavili članovi uprave klubova, članovi stručnih štabova i sami igrači.

Srdačan sportski pozdrav!

KRAJ UTAKMICE: U izuzetno neizvjesnoj završnici igrači domaće ekipe RK Bosna Centrotrans uspjeli su da nadmudre svoje protivnike, igrače RK Igman Ilidža, te su dobrom odbranom uspjeli sačuvati prednost od jednog gola razlike pri rezultatu 28:27.

Iako smo najavili da će heroj utakmice za Bosnu biti Buljina, zbog posljednjeg postignutog gola, njegovu ulogu preuzeo je golman Hadžić koji u posljednjem napadu gostiju brani stopostotnu šansu i time uspijeva sačuvati svoju mrežu. Iako skroman tokom cijele utakmice, Hadžić je u pravom trenutku uspio biti još jednom glavni čovjek svoje ekipe.

59’ – Uspješna akcija trenera Antovića nacrtana za vrijeme time-outa urodila je plodom. Bosna ima prednost od 28-27, a ostalo je još samo 37 sekundi do kraja. Mladi Buljina je uspio pogoditi za svoje moguće herojstvo na današnjoj utakmici ili pak za najmanje bod koji Bosna može ostvariti.

Ovog puta time-out zatražen sa klupe Igmana. Gotovo pa gledamo košarkašku završnicu ove utakmice.

59’ – Velika je napetost i pritisak na leđima igrača domaće ekipe. Gosti su uspjeli da postignu pogodak iz svog vjerovatno posljednjeg napada i da rezultat postave na 27:27. U tom trenutku trener Antović je zatražio time-out, pa tako Bosna ima još 50 sekundi da, nakon time-outa, u tijesnoj završnici postigne pogodak i upiše još jednu pobjedu.

59’ – Bosna nešto uspješnija na samo minutu do kraja utakmice. Velika je napetost i gotovo cijela dvorana je na nogama, a rezultat glasi 27:26. Gosti će imati priliku da izjednače do kraja.

57’ – Veoma tijesna i neizvjesna završnica utakmice je u toku. Gosti sjajno pariraju i vraćaju utakmicu uvijek u egal. Trenutni rezultat 26:26.

56’ – Nakon time-outa igrači Bosne nastavljaju dobro utakmicu, te iz dva napada postižu dva pogotka, čime prelaze u prednost od 26:25.

54’ – Stručni štab Igmana zatražio je time-out pri rezultatu 24:24. Očekuje nas uzbudljiva završnica utakmice u KSC “Mladost”.

53’ – Veoma teška i spora igra, u odnosu na onu iz prethodnih 50 minuta je veoma zanimljiv pokazatelj borbe na terenu. Gosti uspijevaju da budu uspješniji u ovim trenucima, a trenutni rezultat glasi 23:24.

53’ – Nerješiva enigma za odbranu Bosne je Zahirović, koji je “bombardovao” gol domaći svojim šutevima. Osam golova na svoj konto upisao je, na ovoj utakmici, najefikasniji igrač Igmana.

52’ – Na početku posljednjih 10 minuta utakmice gosti imaju inicijativu na terenu i bolji su, te to prikazuju povremenom prednošću i preokretom. Rezultat u ovom trenutku glasi 21:22.

50’ – Trener Antović je uspio da smiri svoje igrače, koji sada racionalno pokušavaju odigrati posljednjih 10 minuta utakmice. Rezultat glasi 21:21.

48’ – Nekoliko dobrih minuta za goste sa Ilidže, koji uspijevaju da ponište svu prednost domaće ekipe i da vrate utakmicu u egal, a zatim i da pređu u prednost. Trenutni rezultat glasi 20:21, a dodatnu nervozu u redove Bosne unosi i sjajni Lilić, na golu Igmana, koji je upisao 13 odbrana.

45’ – Domaći igrači uspjeli su da prelome igru u svoju korist i da stvore konstantnu prednost, koju povećavaju iz minute u minutu. Trenutni rezultat glasi 20:18, a gosti ne mogu da pronađu rješenje za dobru odbranu Bosne u ovim trenucima.

42’ – Nastavlja se dobra igra Bosne u ovim trenucima. Ponovo prednost od 2 gola razlike. Rezultat glasi 19:17.

40’ – Bosna uspijeva da nadmudri protivnika u veoma teškom dijelu utakmice, koji bi mogao odrediti konačan ishod ovog nadmetanja. Rezultatski je veoma “tijesno”, a domaća ekipa vodi svega jednim golom razlike, pri rezultatu 18:17.

38’ – Ponovo izjednačenje nakon 19 minuta prednosti Bosne. Rezultat glasi 17:17.

36’ – Gosti odlučni da pariraju Bosni do kraja utakmice. Ponovo smanjena razlika na samo jedan gol manjka. Rezultat 16:15.

33’ – Igman i u nastavku uspijeva dobro parirati domaćoj ekipi, te se vraćaju na dva razlike. Rezultat je 15:13.

32’ – Bosna u ovim trenucima uspijeva napraviti prvi put prednost od 3 gola razlike. Rezultat glasi 15:12 nakon uspješnog napada domaćih.

31’ – Ovog trenutka počelo je drugo poluvrijeme utakmice RK Bosna Centrotrans – RK Igman, koja se igra na parketu KSC “Mladost” u Visokom. Nadamo se da će se uzbudljiva igra nastaviti i u drugom dijelu utakmice, ali i da će domaća ekipa napraviti dobar rezultat do kraja utakmice.

Bosna u nastavku ima prvi napad. Osvježenja u napadu domaće ekipe bit će Čabaravdić i Spahić.

_______________________________________________________________________

Analiza prvog poluvremena: Prvo poluvrijeme utakmice RK Bosna Centrotrans – RK Igman okarakterisala je izuzetno brza i dinamična igra, sa dosta promjena na obje strane terena i sa velikim brojem grešaka koje su obje ekipe napravile.

Domaća Bosna je napravila veliki broj grešaka u obično solidno postavljenoj odbrani, ali je velika sreća to što i gostujući igrači imaju veliku dozu nesigurnosti i brzopletosti koje ih spotiču u napadu.

U dosadašnjem toku utakmice najefikasniji u redovima Bosne su Balta sa pet golova, te Imamagić i Skopljak sa po tri postignuta gola. Na drugoj strani veoma dobru partiju pruža golman Lilić, sa 9 upisanih odbrana, a kao najefikasniji igrač ističe se Zahirović, sa 5 pogodaka.

Uskoro slijedi početak drugog poluvremena, a vi ne propustite da pratite ovu utakmicu samo na Visoko.co.ba, jer smo sigurni da nas očekuje zaista uzbudljivih 30 minuta.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Nakon prvih trideset minuta utakmice na parketu KSC “Mladost” domaćin RK Bosna Centrotrans uspjela je obezbijediti prednost od 2 gola. Sa rezultatom 14:12 odlazi se na odmor, a obje ekipe će, zasigurno, u nastavku igrati sa još većom željom.

U nastavku slijedi analiza igre u prvom poluvremenu.

29’ – Nakon što je dosuđen sedmerac u korist Igmana na gol Bosne stao je mladi golman Hasečić, koji uspješno brani ovaj šut. Rezultat ostaje nepromijenjen.

29’ – Minut do kraja prvog poluvremena Igman smanjuje prednost Bosne na jedan gol razlike. Rezultat glasi 13:12.

28’ – Nakon dva time-outa utakmica je nastavljena i Bosna je pokušala da poveća svoju prednost, ali večeras je na golu Igmana sjajan golman Lilić, koji je do sada upisao 8 odbrana. Ovaj pokušaj Bosne je prekinut njegovom odbranom.

27’ – Brza igra odnosi svoj danak i nakon time-outa uslijedila je serija grešaka na obje strane. Zdenko Antović, trener RK Bosna Centrotrans zatražio je time-out, kako bi smirio svoju ekipu.

26’ – Sa klupe Igmana zatražili su time-out, koji je u toku, vjerovatno kako bi utakmicu pokušali povratiti u egal ili kako bi pokušali preokrenuti rezultat i preći u vodstvo do kraja prvog poluvremena.

25’ – Veoma brza igra i tranzicija obje ekipe iz odbrane u napad. Rezultat glasi 13:11 u korist domaće ekipe. Najefikasniji igrači do sada su Balta, u redovima Bosne i Zahirović, srednji vanjski igrač Igmana. Obojica su postigli po pet pogodaka u dosadašnjem toku utakmice.

23’ – Preostalo je još samo sedam minuta prilično izjednačenog i dinamičnog poluvremena. Bosna je uspjela da održi prednost od 2 gola, a rezultat glasi 11:9.

21’ – Domaći igrači uspijevaju napraviti rezultatski pomak i prelaze u vodstvo od dva gola razlike pri rezultatu 10:8. Možda je ovo pravi trenutak da se prvo poluvrijeme “prelomi” u korist domaće ekipe, kako bi posljednjih 10 minuta poluvremena mirno priveli kraju.

19’ – Rezultat i dalje itekako izjednačen i igra se gol za gol. Bosna – Igman 8:8.

17’ – Bosna pokušava da nametne svoj tempo igre u ovim trenucima, ali je veoma teško u ovako izjednačenoj utakmici preokrenuti rezultat u svoju korist. Trenutno rezultat glasi 7:7, a dobar posao je uradio Balta sa dva vezana pogotka, no već u narednom napadu Balta dva puta griješi.

14’ – Veoma uzbudljiva igra i čvrsta, na momente i gruba odbrana, Igmana okarakterisali su prvih petnaest minuta utakmice. Trenutni rezultat glasi 6:6, a vrijedi napomenuti da je Bosna u dosadašnjem toku utakmice šutirala čak tri sedmerca.

12’ – Igman uspijeva preći o vodstvo, strpljivo gradeći igru u napadu, te trenutni rezultat glasi 4:5. Ipak, Bosna izbjegava mogući hendikep te se Burić, koji je standardni igrač domaće ekipe, uz podršku publike, vraća na teren.

11’ – Burić, u redovima Bosne, je pretrpio udarac i povrijeđen je, a kako nam javlja naš reporter sa lica mjesta nastavak je upitan za njega na ovoj utakmici.

10’ – Gledamo zaista dobru igru na obje strane terena i Igman koji je veoma dobar protivnik motivisanoj Bosni. Nakon vodstva Bosne gostujući igrači brzo vraćaju rezultat u egal, na 4:4.

8’ – Bosna uspijeva da prelomi dva napada Igmana i brzim kontrama da postigne pogotke, odvojivši se na 2 razlike, pri rezultatu 4:2. Skopljak i Imamagić sjajno su otvorili utakmici i već na svom kontu imaju po dva postignuta pogotka.

Ovom prilikom ćemo kazati nešto kratko i o bodovnom omjeru obje ekipe. RK Bosna Centrotrans se u ovom trenutku nalazi na 9. poziciji tabele, sa 10 ostvarenih bodova, a sa samo jednim ostvarenim bodom manje RK Igman je na 14. poziciji. Obje ekipe su upisale jednak broj pobjeda u dosadašnjem toku prvenstva po 3, dok je Bosna nešto uspješnija kada je riječ o neriješenim utakmicama i porazima, Bosna ima 1 remi i 4 poraza, a Igman čak 6 poraza.

7’ – Na samom početku utakmice Igman uspijeva dobro da parira Bosni, kako u odbrani, tako i u napadu, o čemu govore rezultat od 2:2 i izjednačen omjer snaga na terenu.

5’ – Nakon dobrog napada Bosna dolazi u vodstvo od 2:1.

4’ – Nakon dva bezuspješna napada na obje strane gledamo i prve golove. I Bosna i Igman su uspjeli da postignu po jedan pogodak, za rezultat 1:1.

1’ – Upravo je označen početak utakmice i prvi napad je već u toku.

Poštovani čitaoci uključujemo se u izravan tekstualni prenos utakmice RK Bosna Centrotrans Visoko – RK Igman Ilidža, koja se u okviru 10. kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine večeras odigrava u Kulturno-sportskom centru “Mladost”.

Utakmica bi uskoro trebala da počne, a sve detalje moći ćete pratiti jedino na vašem portalu Visoko.co.ba.

Sa vama će, kao i danas, biti vaši reporteri Dario Božić i Enes Hodžić, te se nadamo da ćete uživati u ovom prenosu.

Prije nego utakmica počne vrijedi kazati kako će Bosna Centrotrans, nakon ovosedmičnog poraza na gostovanju u Gradačcu tražiti svoju šansu za pobjedom u ovoj utakmici protiv nezgodnog protivnika i priliku da nastavi seriju pobjeda na domaćem terenu. Ekipa domaće Bosne večeras je kompletna i morat će dokazati svoju snagu pred domaćom publikom.

Na teren će, na početku utakmice, za Bosnu istrčati Hadžić, Skopljak, Balta, Imamagić, Bečak i Hrnjić, dok će Burić u napadu mijenjati Hrnjića.

Utakmica se igra u veoma dobroj atmosferi u KSC “Mladost”, pred oko 400 gledalaca koji željno iščekuju pobjedu svog tima.

Sportsku subotu na našem portalu nastavljamo od 18 sati kada u direktnom tekstualnom prijenosu pratimo duel 10. kola rukometne Premijer lige BiH između Bosne Centrotrans i Igmana sa Ilidže. Uoči ovog ogleda visočki tim ima jedan bod više od Igmana, uz utakmicu manje i meč bi mogao biti veoma zanimljiv. Svi oni koji mogu, pozivamo da uživo u KSC”Mladost” podrže Bosnu Centrotrans, a oni koji su spriječeni ili su daleko od Visokog, pozivamo a budu uz naš portal od 18 sati i tako prate dešavanja sa ove utakmice.