Lokalne TemeSport„Topnici“ iz Liješeve sve redom gaze / Hodžić: Zasluženo smo pobijedili u...

„Topnici“ iz Liješeve sve redom gaze / Hodžić: Zasluženo smo pobijedili u Novom Šeheru

Vodeća momčad na tablici kantonalne lige Zeničko – dobojskog kantona, ekipa „topnika“ iz Liješeva nastavlja svoj pobjednički niz i “gazi” redom svoje protivnike.

U okviru 8. kola tim FK Liješeva igrala je u gostima protiv tima Novi Šeher i u sjajnom ambijentu zabilježili su novi trijumf, rezultatom 1:3. Ekipa koju je u ovom meču vodio prvi čovjek kluba, predsjednik Izudin Ohran, u svim elementima nogometne igre. Od prvog minuta preuzeli su igru, kontrolisali sve akcije domaće ekipe, igrali kvalitetno, požrtvovano, borbeno, nadahnuto…i na taj način potvrdili svoju lidersku poziciju. Dž.Merdić, Hodžić, Habeš, Bešlija, S.Merdić, Vračo, B.Čelebić, Bajrić, Sejmen…odigrali su meč za nogometne „udžbenike“ i na kraju su salvama aplauza od svojih vjernih navijača ispračeni u svlačionicu. Osim tri postignuta zgoditka stvorili su još četiri, pet sjajnih prilika a treba istaći da je „mačka“ iz Liješeve, sjajni golman Dženis Merdić  tri puta izvanredno intervenisao i spasio svoju mrežu. Liješeva je došla u vodstvo 0:1 a strijelac je bio  Jasmin Hodžić, na 0:2 povisio je lijepim pogotkom  Mahir Bajrić a što je bio rezultat prvih 45 minuta igre. U nastavku susreta gosti dominiraju, igraju ofanzivno, stvaraju prilike i onda na scenu stupa Bajrić koji povečava na 0:3. Do kraja meča domačini su uspjeli postići počasni zgoditak i završeno je 1:3 za „topnike“ iz Liješeva. Na kraju meča veliko slavlje gostujućih igrača koji su radost podijeli sa svojim frenetičnim navijačima koji su bili u velikom broju, a koji su ih bodrili cijeli tok meča. Strijelac vodećeg gola na meču Jasmin Hodžić o ovom susretu rekao je između ostalog sljedeće:

-Mi smo u ovaj meč ušli maksimalno spremni i motivisani da ostvarimo novi trijumf. Znali smo da će domaćin pokušati na sve načine da nas zaustavi na našem pobjedničkom putu, ali mi smo znali koliko smo moćni. Od prvog minuta zaigrali smo našu igru, igrali ofanzivno, požrtvovano, borbeno i na kraju ostvarili zasluženu pobjedu. Imali smo još sijaset povoljnih prilika, ali nećemo sada žaliti što ih nismo pretvorili u golove. Želim da se u ime cijele ekipe zahvalim našim vjernim navijačima na velikoj podršci tokom cijelog susreta, a oni su još jednom pokazali koliko  vole svoj klub.