Lokalne TemeSportSudijska lakrdija u Visokom: NK Bosna - NK Krivaja 1:1

Sudijska lakrdija u Visokom: NK Bosna – NK Krivaja 1:1

Bosna je najblaže rečeno pokradena u utakmici  devetog kola Druge lige Centar i to na domaćem terenu u Lukama protiv NK Krivaje iz Zavidovića.

Sudije su se prvo “potrudile” da oslabe domaćina tako što su polovinom prvog poluvremena direktnim crvenim kartonom prestrogo isključili iz igre golmana Amira Bekana.

Bez obzira na igrača manje Bosna postiže gol u 38.minuti preko Anera Mujića. Rezultatom 1:0 i neujednačenim kriterijem suđenja otišlo se na odmor. A zatim u drugom poluvremenu počinje sveopšta lakrdija u režiji sudija koji nisu dorasli suđenju ni u ovom trećem rangu takmičenja. Vjerovatno bi se utakmica još igrala da gosti koji do tada teško da su imali šut prema golu Bosne nisu uspjeli nakon prekida postići gol duboko u nadoknadi vremena. U međuvremenu sudije su se potrudile da pokažu još jedan crveni karton nogometašima Bosne (Safet Merdić).

Nakon još jedne ovakve manifestacije primitivizna pitanje je svrhe takmičenja koje ima za cilj samo finansiranje onih koji iz kola u kolo prave lakrdije i izazivaju tenzije među igračima na terenu i svakako malobrojnoj publici na tribinama a što će prije ili kasnije morati završiti većim incidentom.