SportKošarkaSlobodi pripao derbi protiv Bosne

Slobodi pripao derbi protiv Bosne

Sloboda je u derbiju drugog kola Lige 6 za prvaka Prvenstva BiH savladala Bosnu Meridianbet.

Tuzlaci su od starta meča u Mejdanu bili u vodstvu, a sredinom treće četvrtine imali 12 poena viška (52:40).

No, gosti se nisu predavali, uz nešto agresivniju odbranu su stigli do preokreta na tri i po minute prije kraja (71:72).

Košarkaši Slobode u tijesnom finišu su ipak bili jačih živaca te na kraju slavili sa 88:79.

U pobjedničkom sastavu se istakao Andrija Bojić (20 poena), dok je epitet prvog strijelca Bosne ponio iskusni Muhamed Pašalić (14).

Sloboda ima maksimalan učinak od dva trijumfa iz isto toliko mečeva u Ligi 6, a Bosna dva poraza.