SportKošarkaSloboda i Slavija slavili nakon produžetaka, Bosna sigurna protiv Prijedora

Sloboda i Slavija slavili nakon produžetaka, Bosna sigurna protiv Prijedora

Košarkaši Slobode su nakon produžetka savladali Leotar rezultatom 86:78, regularni tok meča je okončan sa 66:66. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Strong Moore sa 25 poena, dok je kod gostiju Vasilije Milović postigao 26.

Slavija je također nakon produžetaka ostvarila pobjedu protiv Proma i to rezultatom 84:83. Domaći tim je priredio vrhunski preokret nakon što su nakon treće četvrtine imali zaostatak od 17 poena (50:67). U posljednjoj četvrtini Slavija je uspjela nadoknaditi zaostatak i u vrlo uzbudljivom produžetku stići do pobjede. Slaviju je do pobjede predvodio Lazar Trunić sa 24 poena, dok je u poraženoj ekipi najefikasniji bio Dino Alkić sa 24 poena.

Bosna Meridianbet je bez većih problema na svom parketu savladala Prijedor rezultatom 81:60. Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Haris Čurevac sa 15, Sead Hadžifejzović sa 14 te Dontay Caruthers i Jure Zubac sa po 11 poena. Bolji od ostalih u redovima Prijedora bili su Nemanja Stanković sa 17 i Igor Josipović sa 14 postignutih poena.