SportNogometSjeverna Makedonija osigurala doigravanje za SP

Sjeverna Makedonija osigurala doigravanje za SP

Sjeverna Makedonija izborila je baraž za Svjetsko prvenstvo u Kataru nakon velike pobjede protiv Islanda večeras u Skoplju rezultatom 3:1.

U grupi J odigrane su tri utakmice posljednjeg kola kvalifikacija za Mundijal naredne godine.

Makedonci su došli u vodstvo već u 7. minuti utakmice golom Alioskog.

Thorsteinsson je u 54. minuti utakmice izjednačio i odveo utakmicu u neizvjesnu završnicu.

Domaći igrači nisu posustajali pa im se trud isplatio u 65. minuti kada je Elmas postigao gol za vodstvo. Veliku pobjedu potvrdio je isti igrač četiri minute prije isteka regularnog dijela meča.

Rumunija je pobijedila Lihtenštajn rezultatom 2:0 za treće mjesto u grupi.

Utakmica između Armenije i Njemačke, koja je odigrana na stadionu Republican u Yerevanu, završena je rezultatom 1:4.