SportDržavni TimSjajna igra i pobjeda BH juniora nad Litvanijom

Sjajna igra i pobjeda BH juniora nad Litvanijom

Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u 2. kolu grupe C odmjerila snage sa Litvanijom. U dinamičnoj i neizvjesnoj utakmici, pobjeda je pripala našoj selekciji koja je upisala pobjedu rezultatom 79:70. Na početku utakmice dva tima su bila u potpunom rezultatskom egalu, a Litvanija je jedino vodstvo u prvom poluvremenu imala kada je vodila sa 6:4. Naši momci su od tog trenutka krenuli praviti seriju i koševima Talića i Gegića otići na 11:6, a na kraju prve četvrtine rezultat je bio 19:15 za BiH. Na početku druge četvrtine uslijedila je potpuna dominacija naših juniora, koji su iz minute u minutu povećavali prednost. Prvo dvocifreno vodstvo Bosni i Hercegovini donio je Džanan Musa sjajnom trojkom za 25:15, a nakon toga je naš tim išao i do rekordnih +16. Sjajni su bili Marić, Zovko, Antunović, Gegić i Čampara, koji su predvodili naš tim do visokog vodstva. Do kraja prvog poluvremena, Litvanci su uspjeli smanjiti rezultat i na odmor otići sa podnošljivih -6 (38:32), a najviše problema zadavali su nam Sedekerskis i Masiulis. U trećoj četvrtini su se Litvanci u potpunosti vratili u egal, a na dvije minute do kraja su uspjeli doći do preokreta i povesti sa 52:50. Ipak, naš tim je do kraja preko Antunovića i Muse vratio prednost i na pauzu otišao sa +2 (54:52). Naš tim je u posljednjoj dionici bio bolji tim na terenu i uspio je ponovo doći do dvocifrene prednosti i to na pet minuta do kraja, kada je Talić pogodio za 66:56. Do kraja utakmice, naši juniori su uspjeli sačuvati vodstvo te doći do pobjede rezultatom 79:70, zahvaljujući kojoj smo u vrlo dobroj poziciji da izborimo plasman u četvrtfinale. Najefikasniji igrač Bosne i Hercegovine bio je Talić sa 19 poena, a Musa je dodao 17. Litvance je predvodio Sedekerskis sa 25 poena.