SportNogometŠiroki Brijeg i Sloboda remizirali bez golova

Široki Brijeg i Sloboda remizirali bez golova

Utakmicom između Širokog Brijega i Slobode na Pecari, okončano je 6. kolo Premijer lige BiH, a meč je okončan bez golova (0:0). Prvo poluvrijeme nije ponudilo baš previše. Sloboda je prilično iznenadila domaćine s visokim presingom koji su vršili na njihovu zadnju liniju. Širokobriježanima je trebalo 20-ak minuta da se naviknu na takvu igru i oslobode pritiska, a potom su zaigrali nešto bolje. Napadali su, uglavnom pokušavali preko centaršuteva doći u priliku za gol, ali Vukliš je dobro čuvao svoj gol.

Na drugoj strani je Beganović imao jednu lijepu priliku kada je ukrao loptu, ali je izabrao očajno rješenje i prilika je otišla u nepovrat. Drugo poluvrijeme nam donosi još lošiji fudbal. Obje ekipe su igrale borbeno, ali jednostavno ništa konkretnije nisu mogli napraviti u fazi napada. Dvije šanse smo vidjeli u 73. minuti. Prvo je Široki prijetio nakon slobodnog udarca, lopta je šetala kroz peterac gostiju, ali je niko nije skrenuo u gol. Na drugoj strani prijeti Pršeš, a lopta odlazi tik pored stative. Gosti su u finišu bili bolji protivnik, Marković je u jednom navratu umalo postigao autogol, ali do kraja meča nije bilo promjena.