SportSevilla nakon preokreta srušila United i plasirala se u finale Evropske lige

Sevilla nakon preokreta srušila United i plasirala se u finale Evropske lige

Nevjerovatan meč smo gledali večeras u Kelnu, a na kraju je Sevilla savladala Manchester United i plasirala se u finale Evropske lige.
Slavio je tim iz Andaluzije sa 2:1, iako je United bio potpuno dominantan i imao apsolutnu inicijativu većim tokom utakmice.

Tim Ole Gunnara Solskjaera je i prvi došao do pogotka i vodstva, a bilo je to već u 9. minuti. Tada je dosuđen jedanaesterac za Đavole, a siguran realizator najstrožije kazne bio je sjajni Bruno Fernandes.

Nastavio je United igrati dobro, ali Sevilla u 26. minuti stiže do poravnanja preko Susa, kojem je asistirao Reguilon sa lijeve strane.

Prava dominacija Uniteda je viđena od starta drugog poluvremena, redale su se prilike pred golom Bona, ali promašivali su sve Martial, Rashford, Pogba, Fred i ostali.

Kazna je stigla dvanaest minuta prije kraja. U 78. minuti je centrirao Jesus Navas, a očajnu reakciju i postavku odbrane Uniteda, prrvenstveno Lindelofa i Wan-Bissake, koristi Luuk de Jong i postiže gol za 2:1.

Do kraja nije bilo promjene rezultata, pa se Sevilla plasirala u finale Evropske lige.

Tamo će igrati protiv boljeg iz duela Intera i Shakhtara, koji se igra u ponedjeljak od 21 sat.