SportRangers slavio na Bosuilstadionu, Granada iznenadila, Arsenal remizirao u Rimu

Rangers slavio na Bosuilstadionu, Granada iznenadila, Arsenal remizirao u Rimu

U terminu od 21 sat odigrano je još sam utakmica šesnaestine finala Evropske lige, čime je kompletiran današnji program.

Arsenal je ostao neporažen u Rimu, na neutralnom terenu, protiv Brage (1:1). U prvom poluvremenu mreže su mirovale, a u nastavku portugalski klub došao je do prednosti golom Pizzija sa bijele tačke u 55. minuti. Samo dvije minute poslije Saka je poravnao na 1:1, što je na kraju bio konačan rezultat.

Granada je na domaćem terenu priredila iznenađenje protiv Napolija i slavila sa 2:0. Herrera u 19. i Kenedy u 21. minuti bili su strijelci za španski klub. Gosti su imali nešto više loptu u posjedu i kreirali su neke šanse, no nisu uspjeli postići pogodak.

Do sigurnog trijumfa došao je i Villarreal na gostovanju kod Salzburga (0:2). Prvo je Alcacer u 29. minuti promašio penal, ali je to popravio golom u 41. minuti, da bi Nino u 71. postavio konačan rezultat i donio veliku prednost Žutoj podmornici pred revanš.

Ajax je na stadionu Pierre-Mauroy došao do trijumfa protiv Lillea nakon preokreta (1:2). Weah je doveo francuski tim u prednost u 72. minuti, ali je Tadić poravnao iz penala u 87. minuti, a samo dvije minute mladi napadač Brobbey je donio pobjedu Kopljanicima.

Molde i Hoffenheim odigrali su meč na neutralnom terenu, tačnije na stadionu Villarreala De la Ceramica, a susret je završen 3:3. Golove za domaće postigli su Ellinsen, Ulland-Andersen i Fofana, a za goste dva Dabbur i jedan Baumgartner. Vrijedi istaći da je Dabbur promašio penal u 63. minuti.

Golijada je bila i u Belgiji na Bosuilstadionu u meču između Antwerpa i Rangersa (3:4). Avenatti, Rafaelov iz penala i Hongla pogađali su za domaće, a za goste Aribo, Barišić sa bijele tačke i Kent, a onda se u finišu odvila drama. Domaći su ostali sa igračem manje, jer je drugi žuti karton dobio Seck u 89. minuti, a u nadoknadi Barišić je drugim golom iz penala donio trijumf škotskom gigantu.

Shakhtar je došao do sigurne pobjede protiv Maccabi Tel Aviva (0:2), a pogotke su postigli Alan Patrick i Tete.