SportVatrometi golova u Španiji i Belgiji, remi u derbiju večeri

Vatrometi golova u Španiji i Belgiji, remi u derbiju večeri

Kompletirani su prvi mečevi 1/16 finala Europa lige.

Dva fantastična meča odigrana su u Belgiji i Španiji na kojim je viđeno čak 13 golova.

Antwerp je u dva navrata imao prednosti protiv Rangersa s 2:1 i 3:2, ali je na kraju izgubio. Kent je u 83. minuti izjednačio da bi u 90. minuti iz penala Barišić donio pobjedu Škotima.

Hoffenheim je na Madrigalu protiv Moldea vodio dva puta sa dva razlike, međutim u Njemačku se nisu uspjeli vratiti s pobjedom.

Dabbur je u 63. minuti imao priliku da odvede Hoffenheim na tri razlike, ali je promašio penal, pa su Ulland i Fofana vraili Molde i postavili konačnih 3:3.

Derbi večeri, također na neutralnom terenu, su odigrali Benfica i Arsenal. Na rimskom Olimpicu je bilo 1:1. Zabijali su Pizzi iz penala te Saka.

Veliki korak ka plasmanu dalje napravio je Shakhtar sigurnom pobjedom nad Maccbijem u Tel Avivu s 0:2 golovima Patricka i Tetea.