SportDržavni TimPorazi bh. odbojkaških selekcija

Porazi bh. odbojkaških selekcija

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Francuske rezultatom 1:3 (25:18, 18:25, 19:25, 23:25) u utakmici 4. kola grupe A CEV Zlatne lige koja je odigrana u dvorani „Mejdan“ u Tuzli.

Odlično je reprezentacija Bosne i Hercegovine otvorila meč i prvi set je dobila rezultatom 25:18. Od samog starta naša reprezentacija bila je odlučna, imala inicijativu i vođstvo, a već u ranoj fazi meča vodila je sa 10:5. Uspjele su Francuskinje da priđu na dva poena, razlike, ali je reprezentacija BiH napravila seriju 5:0, na servis Žane Dragutinović, za vođstvo od 17:10 što je bilo dovoljno da se mirno privede prvi set kraju.

U drugom setu viđena je potpuno drugačija slika na terenu. Francuska je povela sa 3:0, a onda je konstantno bila u prednosti, koja se kretala i do 10 poena (21:11).

Slično je bio obojen i treći set koji je bez većih problema pripao Francuskoj, a onda je uslijedio četvrti u kojem je tim BiH ponovo imao velike šanse da utakmicu odvede u taj-brejk.

Poslije neizvjesnog početka BiH je prešla u vođstvo koje je išlo do pet poena razlike ali su Francuskinje polako toplile razliku i u završnici stigle do izjednačenja (23:23), a onda sa dva vezana poena i do pobjede.

Naredni meč BiH igra 8. juna u gostima kod Španije.

Muška odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je od Rumunije rezultatom 1:3 (15:25, 25:22, 22:25, 20:25) u 4. kolu B grupe CEV srebrne lige.

Rumunija je odlično otvorila meč i povela veoma rano sa osam poena prednosti, bilo je 12:4. Uspjela je naša reprezentacija da se koliko toliko vrati u ovaj set, serijom 6:0, prišla je na samo dva poena zaostatka, a onda se ponovo gostujući tim odvojio i lagano priveo set kraju sa 10 poena viška.

U drugom setu naši momci su se značajno podigli. Poslije rezultatske klackalice na otvaranju ovog dijela igre i vođstva Rumuna od 9:7 uslijedio je furiozan nalet poslije kojeg smo imali osam poena prednosti (19:11) pa je ovaj drugi set riješen u korist BiH sa 25:22.

Za pobjedu je potreban kontinuitet u cijelom meču, a naš tim ga večeras nije imao za razliku od Rumuna koji su predvođeni Alexndrom Rartom stigli do pobjede.

U 5. kolu odbojkaši igraju u gostima protiv Albanije 8.6.