SportOstali sportoviPittsburgh deklasirao Nashville i poveo sa 3:2 u seriji

Pittsburgh deklasirao Nashville i poveo sa 3:2 u seriji

Pittsburgh Penguinsi su u petoj utakmici finala Stanley Cupa razbili Nashville Predatorse rezultatom 6:0 i poveli sa 3:2 u seriji. Od starta se vidjelo u kojem će smijeru ići ova utakmica jer su domaći stigli u vodstvo nakon samo minutu i po igre. Strijelac prvog gola za Pittsburgh bio je Schultz, koji je tako najavio visok trijumf svoje ekipe. Do kraja prve treći,e Penguinsi su postigli još dva gola i to preko Rusta u 7. i Malkina u 20. minuti, te na prvu pauzu otišli s prednošću 3:0. Kako su počeli prvu, tako su Penguinsi otvorili i drugu dionicu, koja je bila skoro pa preslikana. Ponovo je domaćim hokejašima za prvi gol bilo potrebno nešto više od minute, a ovoga puta pogodio je Sheary. Potom je u devetoj minuti drugog perioda Kessel pogodio za 5:0, da bi Hainsey u 17. povisio na 6:0. U posljednjih 20 minuta nije bilo pogodaka, pa je ovaj meč okončan rezultatom 6:0 za Pittsburgh. Šesti meč finala NHL-a igra se u noći sa nedjelje na ponedjeljak u 2:00 po našem vremenu, a domaćin će biti Nashville koji će pokušati doći do pobjede i izboriti majstoricu.