SportNogometOdigrano 5 utakmica 12. kola m:tel Premijer lige BiH

Odigrano 5 utakmica 12. kola m:tel Premijer lige BiH

Derbi kola odigran je na Tušnju gdje su Tuzla City i Sarajevo remizirali 1:1. Bila je ovo repriza duela iz prvog kola kada su izabranici Husrefa Musemića slavili pobjedu na Koševu.

U meču 12. kola Tuzly City je povela već u 5. minuti preko Sulejmana Krpića, a domaći su i poslije pogotka nastavili sa dominacijom. Bili su Tuzlaci nadomak pobjede, međutim Hebibović je pogodio u 89. minuti za konačnih 1:1.

Nakon reprezentativne pauze Tuzlaci idu u goste Željezničaru, dok će Sarajevo dočekati Posušje na Koševu. U drugoj nedjeljnoj utakmici Rudar Prijedor i Sloboda su također odigrali 1:1.

Zrinjski je dominantnom predstavom i pobjedom protiv Širokog Brijega 4:0, vodeći tim Premijer lige sa bodom više od Tuzle City. U preostalim utakmicama Velež je u gostima porazio Posušje 4:2, dok je Leotar bio bolji od Radnika 1:0.

Kolo će biti kompletirano sutra utakmicom između Borca i Željezničara, a susret počinje od 18 sati.