SportOstali sportoviOdbojkašice BiH poražene od Belgije

Odbojkašice BiH poražene od Belgije

Ženska seniorska odbojkaška reprezentacija BiH poražena je sinoć od selekcije Belgije sa 3:0 (25:19, 30:28 i 25:16) u četvrtom kolu D-grupe kvalifikacija za svjetsko prvenstvo. Odbojkašice BiH pružile su dobar otpor favoriziranim Belgijankama, a u prva dva seta u potpunosti parirale reprezentaciji koje se trenutno nalazi na 7. mjestu na rang listi CEV-a. U drugom setu BiH je imala tri set lopte, ali su Belgijanke uspjele preokrenuti rezultat u svoju korist i osvojiti drugi set. U trećem setu Belgija je napravila nešto veću prednost nakon drugog tehničkog tajm-auta i došla do četvrte pobjede. Nakon ove utakmice BiH se nalazi na 4. mjestu u grupi sa četiri osvojena boda. U preostale dvije utakmice Bjelorusija je slavila pobjedu nad Latvijom rezultatom 3:0, dok je Italija bila uspiješnija od Španije i slavila rezultatom 3:0. U petom kolu odbojkašice BiH danas igraju sa Bjelorusijom (17.30).